Ponad 3,9 mln złotych dofinansowania na przebudowę ulicy Rawskiej…

Materiał partnera

3
5725

Kolejne znaczące pieniądze płyną do Skierniewic. Tym razem chodzi o dofinansowanie drogowej inwestycji w ulicy Rawskiej. Miasto na ten cel pozyskało ponad 3,9 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

W tym przypadku drogowa inwestycja obejmuje odcinek ulicy Rawskiej od ulicy Mszczonowskiej do skrzyżowania z Aleją Niepodległości. Najważniejszymi elementami modernizacji jest przebudowa skrzyżowań ulicy Rawskiej. Chodzi tu zarówno o skrzyżowanie z aleją Niepodległości i ulicą Mszczonowską, jak i te z mniejszymi ulicami: Mireckiego, Długą, Ogrodową oraz Św. Stanisława.

W ramach planowanego zadania ulica Rawska zostanie poszerzona do szerokości od 5,5-6 metrów, wykonany zostanie nowy chodnik oraz blisko 40 miejsc postojowych. Co ważne, na skrzyżowaniu Rawskiej i Niepodległości wybudowane zostanie jednopasmowe rondo z 5 wlotami, co pozwoli m.in. bezkolizyjnie wprowadzić ruch z ulicy Kilińskiego. Inwestycję dopełnią chodniki, oświetlenie, fragment ścieżki rowerowej oraz nasadzenia drzew i krzewów. Nie zabraknie także przebudowy i modernizacji infrastruktury technicznej.

Całość zadania warta jest blisko 5 milionów złotych. Pozyskane dofinansowanie pozwoli pokryć 80 procent kosztów. Inwestycja ma zostać zrealizowana do października 2020 roku.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
1 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
3 Autorzy komentarzy
ZenonZimermejk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mejk
Gość
mejk

kto wam te zdjecia robi … syn co na komunie dostal drona ?

Zimer
Gość
Zimer

Wreszcie bedzie koniec chomonciarstwa..zeby wjechac z kilinskiego w aleje..

Zenon
Gość
Zenon

Raczej wiele innych dróg wymaga remontów, kolejne rondo, gdzie patrząc na to co się dzieje na obecnych to jakiś cud, że jest tak mało wypadków.