Ponad 430 tys. zł. na wykonanie podłączeń kanalizacyjnych. Miasto Skierniewice z kolejnym dofinansowaniem

Materiał partnera

0
3676

Właściciele 166 posesji z terenu Miasta Skierniewice będą mogli skorzystać z dofinansowania na wykonanie podłączeń kanalizacyjnych. Miasto na ten cel pozyskało ponad 430 tys. złotych. 

Środki udało się zdobyć z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt jest kontynuacją dużych inwestycji, realizowanych przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN. Spółka pozyskała finansowanie działań ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Chodzi o drugi i trzeci etap uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w mieście (więcej o projektach do przeczytania na stronie WOD-KAN)

W ramach programu podłączeń kanalizacyjnych właściciele 166 posesji będą mogli uzyskać finansowe wsparcie na realizację zadania. Dofinansowaniem objęte są inwestycje polegające na na wykonaniu podłączeń budynków do kanalizacji sanitarnej w systemie kanalizacji grawitacyjnej, ciśnieniowej i podciśnieniowej. Program dotyczy zadań realizowanych wyłącznie na nieruchomościach zabudowanych budynkami, które będą użytkowane w dniu otrzymania pomocy oraz niezabudowanych, dla których została wydana ostateczna decyzja – pozwolenie na budowę, a ich użytkowanie rozpocznie się w terminie do 12 miesięcy od dnia zakończenia zadania. To nastąpi nie później niż do 31.10.2021 roku. Co ważne, program jest realizowany jedynie na terenach, na których istnieje możliwość podłączenia się do istniejącego lub będącego w trakcie budowy zbiorczego systemu kanalizacyjnego.

Kwota wsparcia wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych zadania. Iloraz kosztów kwalifikowanych i wielkości planowanego efektu ekologicznego nie może przekroczyć 2500 zł na jednego mieszkańca. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o