Strona głównaWiadomościPonad 5 mln złotych dla Centrum Usług Społecznych

Ponad 5 mln złotych dla Centrum Usług Społecznych

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

- REKRAMA -

Miasto pozyskało ponad 5 mln złotych na drugi etap realizacji projektu Centrum Usług Społecznych. To już kolejne zewnętrzne pieniądze, które pomagają realizować projekty społeczne dla mieszkańców.

- REKRAMA -

Zobacz galerię [9]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [9]

Działania skierowane są do osób, które z uwagi na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Pierwszy etap projektu realizowany był od maja 2019 roku do początku 2021 roku i opiewał na kwotę ponad 5 mln złotych. Łączna wartość drugiego etapu to około 6,2 mln. Co warte zaznaczenia, w ciągu ostatnich pięciu lat łącznie udało się pozyskać dofinansowania na ten cel przekraczające 10 mln złotych!

- Reklama -

Głównym celem drugiego etapu projektu CUS jest zwiększenie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych poprzez utworzenie i prowadzenie na terenie Skierniewic 71 miejsc świadczenia usług społecznych dla 160 mieszkańców wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz 92 mieszkańców-opiekunów faktycznych osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Usługi społeczne realizowane w ramach projektu obejmują:

 • prowadzenie Dziennego Domu Pobytu oraz jego filii, w ramach których świadczone są usługi opiekuńcze i terapeutyczne, w tym rehabilitacja, wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, konsultacje pielęgniarskie czy terapia zajęciowa;
 • świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania;
 • świadczenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej;
 • prowadzenie wypożyczalni sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego;
 • świadczenia poradnictwa specjalistycznego: psychologicznego, pedagogicznego, prawnego, fizjoterapeutycznego i pielęgniarskiego zarówno dla osób wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu jak i ich opiekunów faktycznych;
 • tworzenie indywidualnych ścieżek wsparcia (IŚW) i prowadzenia pracy socjalnej;
 • dostarczanie ciepłego dwudaniowego obiadu dla osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu korzystających z usług opiekuńczych, mających trudności w samodzielnym przygotowywaniu posiłków.

Dla każdego uczestnika projektu wymagającego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu opracowana jest indywidualna ścieżka wsparcia, zawierająca indywidualną ocenę sytuacji materialnej i życiowej osoby niesamodzielnej, potrzeby, oczekiwania oraz proponowane formy wsparcia.

Kontakt w sprawie projektu:

 • Informacji na temat możliwości udziału w projekcie udzielają pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Skierniewicach pod numerami telefonów: 46 833 39 48, 46 833 38 47 lub 46 832 83 82.
 • W zakresie wolnych miejsc w Dziennym Domu Pobytu i jego filii, a także możliwości skorzystania z usług opiekuńczych i asystenckich należy kontaktować się z personelem Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” pod numerem telefonu 730 000 198.
 • W zakresie możliwości skorzystania z poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego, prawnego, fizjoterapeutycznego i pielęgniarskiego należy kontaktować się z personelem Fundacji Pomocy Wykluczonym „Płomyk” pod numerem telefonu 783 196 410 lub z personelem Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” pod numerem telefonu 730 000 198.
 • W zakresie dostępności sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego należy kontaktować się z personelem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej” pod numerem telefonu 46 833 39 08.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE