Porozmawiajmy o budżecie obywatelskim, samorządności w Polsce i sterowaniu centralnym

Artykuł sponsorowany

0
2223

W najbliższy wtorek, 25 kwietnia, o godz. 18.30 w Sali Kameralnej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się spotkanie miejscowego Klubu Obywatelskiego. W debacie o losach naszego kraju, naszych małych ojczyzn wezmą udział Jacek Kozłowski, były wojewoda mazowiecki oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Pierwsze spotkanie Klubu Obywatelskiego w Skierniewicach

– Z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do Skierniewic, by porozmawiać o nas, mieszkańcach naszych gmin i miast, o naszych problemach i sukcesach, a przede wszystkim o samorządności – podstawie funkcjonowania naszych małych ojczyzn. Serdecznie zapraszam – mówi prezydent Łodzi.

– Wtorkowe spotkanie będzie okazją do porozmawiania między innymi o tym, czy samorządność w Polsce jest zagrożona, czy to co dzieje się w naszej gminie, w naszym mieście ma być sterowane centralnie oraz dlaczego warto postawić na budżet obywatelski – dodaje Dorota Rutkowska, posłanka ze Skierniewic.

– Kiedy dziś widzimy narastające zagrożenia dla samorządu, warto na chwilę cofnąć się do początku naszych przemian i przypomnieć sobie jakie wartości legły u podstaw reform samorządowych i jak działała administracja lokalna i centralna – mówi Jacek Kozłowski. – Taka „wycieczka” w przeszłość uzmysławia, jak zaskakująco bliska jest wizja państwa tzw. „dobrej zmiany”, do modelu, który jako totalnie dysfunkcjonalny i skompromitowany, odrzuciliśmy w 1989 roku – przypomina.

Zapraszamy wszystkich, dla których ważne jest to, co dzieje się w naszym kraju, jak również to w jaki sposób decyzje obecnych rządzących odbijają się na samorządzie i małych społecznościach, takich jak nasza.

O Klubach Obywatelskich

Kluby Obywatelskie to nowa przestrzeń debaty, nowa przestrzeń działania. Przyświeca nam idea społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy platformą dialogu – otwarci i gotowi na rozmowy. W ramach Klubów dyskutujemy z ekspertami i autorytetami o zagrożeniach i perspektywach, identyfikujemy problemy i proponujemy ich rozwiązania.
Jesteśmy aktywni w Polsce lokalnej. Tworzymy pole aktywności i swobodnej dyskusji, przede wszystkim tym obywatelom naszego kraju, którzy nie mają tej możliwości w swoich miejscowościach. Współpracujemy z innymi organizacjami, by móc jak najskuteczniej odpowiadać na problemy i postulaty formułowane w ramach Klubów.

Do inicjatywy zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć nowy ruch społeczny, świadomych i aktywnych obywateli – razem twórzmy Polskę obywatelską. Rozmawiamy, inspirujemy, kreujemy – przyjdź na spotkanie i przekonaj się sam.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o