Strona główna Wiadomości Posiłki wigilijne dla potrzebujących skierniewiczan

Posiłki wigilijne dla potrzebujących skierniewiczan

Materiał informacyjny Miasto Skierniewice

Zobacz galerię [4]
UM Skierniewice
Zobacz galerię [4]
Ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że gromadzenie się nie jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że akcent wigilijnej wieczerzy nie zostanie w Skierniewicach podkreślony. Do najbardziej potrzebujących trafią pakiety, które umilą ten czas.

Miejska Wigilia w Skierniewicach, przeżywana w gronie mieszkańców miasta, to tradycja, która od lat związana była z okresem przedświątecznym. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że wspólne gromadzenie się nie jest możliwe. Nie oznacza to jednak, że akcent wigilijnej wieczerzy nie zostanie w Skierniewicach podkreślony. Do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta trafią specjalne świąteczne pakiety, które umilą ten wyjątkowy czas. 

Idea przedświątecznego działania była prosta – wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby, przekazując im gotowe produkty i dania, które pozwolą ułatwić przygotowanie wigilijnej kolacji. Adresatów akcji wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który na co dzień pracuje z osobami samotnymi i potrzebującymi wsparcia. Do mieszkańców Skierniewic trafi łącznie 150 spożywczych pakietów, które zawierają tradycyjne świąteczne potrawy: wigilijny barszcz, pierogi, smażoną rybę czy jarzynową sałatkę. Nie zabraknie także opłatka i życzeń od skierniewickiego samorządu. 

– Miejska Wigilia w Skierniewicach od momentu zmiany miejsca, w którym się spotkaliśmy z mieszkańcami, zaczęła przybierać nowe oblicze. Komfortowa, pieknie ustrojona hala Ośrodka Sportu i Rekreacji pozwalała nie tylko skosztować tradycyjnych dań, ale przede wszystkim pobyć ze sobą, złożyć sobie życzenia. To był czas ważnych rozmów, czas, w którym nie brakowało wzruszeń. Jak wiemy, 2020 rok odmienił oblicze wielu tradycyjnych wydarzeń, dlatego też postanowiliśmy dotrzeć z potrawami świątecznymi i życzeniami bezpośrednio do potrzebujących mieszkańców – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Wyjątkowe świąteczne pakiety będą rozwożone do mieszkańców przez trzy przedświąteczne dni, tak aby wszystkie potrawy można było wykorzystać podczas wigilijnej kolacji. Warto wspomnieć, że to nie jedyna pomocowa akcja przed świętami Bożego Narodzenia. “Pora na Święta u Seniora” to pomysł adresowany w stronę podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Akcja koordynowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji skupiła działania prywatnych oraz instytucjonalnych darczyńców, którzy spełnili świąteczne marzenia mieszkańców DPS.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE