Strona głównaWiadomościPowiat skierniewickiPowiat skierniewicki stawia na panele fotowoltaiczne

Powiat skierniewicki stawia na panele fotowoltaiczne

- REKRAMA -

Zobacz galerię [6]
Zobacz galerię [6]
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach podpisano umowę na wykonanie trzech instalacji fotowoltaicznych. Dotyczy to siedziby Domu Dziecka w Strobowie, Zespołu Szkół w Bolimowie oraz wydziału Dróg Starostwa Powiatowego przy ul. Kaczyńskiego.

– Proces przetargowy, na który wpłynęło bardzo dużo ofert, przebiegł bardzo sprawnie. Dlatego też bardzo się cieszę, że dziś podpisujemy umowy z dwiema firmami, które wykonają te instalacje – mówił podczas podpisania dokumentów wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Montażem paneli w Strobowie i Bolimowie zajmie się  firma SOLISYS MARCIN ŚWIĄTEK z siedzibą w Łodzi, natomiast instalację na budynku warsztatowym przy ul. Kaczyńskiego zamontuje firma SOLARPOT Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach.

Wykonanie tych trzech projektów będzie kosztować w sumie niespełna 189 tys. Najdroższy będzie montaż na budynkach w Strobowie (109 tys. zł.). Zamontowane zostaną urządzenia wytwarzające moc 40 kWp. Z kolei w Zespole Szkół w Bolimowie instalacja będzie kosztować 38 tys. zł. (12 kWp), a prace przy ul. Kaczyńskiego ok. 41,5 tys. zł. 

– Dla nas najważniejsze jest zejście z kosztów, które ponosimy w związku z wykorzystywaniem energii elektrycznej – mówi wicestarosta Grotkowski – W samym tylko Strobowie rocznie zużycie prądu wynosi ok. 60 tysięcy zł. To pokazuje, że w ciągu 2 – 3 lat cała instalacja nam się zwróci

Wicestarosta zwrócił również uwagę na oszczędności poprzetargowe.

– W budżecie mieliśmy na ten cel zagwarantowane 350 tys. zł. Dlatego też z kwoty, która została zamierzamy jeszcze w tym roku zamontować kolejne panele fotowoltaiczne. Na budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach (40 kWp) i w Zespole Szkół w Głuchowie (12 kWp).

W opinii przedstawicieli wykonawców prace powinny pójść sprawnie i wraz z końcem czerwca wszystkie trzy instalacje będą pracować. 

– Takimi pracami zajmujemy się już od kilku lat i mogę stwierdzić, iż technologia wykorzystywana przy produkcji każdego z podzespołów powoduje jego bezawaryjność – mówił tuż po podpisaniu umów Krzysztof Krukowski, przedstawiciel firmy Solarpot. – Ponadto każda z części ma swoją gwarancję. My natomiast będziemy prowadzić ciągły monitoring funkcjonującej już instalacji, by w razie problemów zareagować. 

To kolejne już inwestycje prowadzone przez powiat skierniewicki, którego celem jest, poprzez wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii, zmniejszyć kosztu utrzymania budynków administrowanych przez Starostwo Powiatowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE