Strona główna Wiadomości Powiat skierniewicki Powiat skierniewicki stawia na panele fotowoltaiczne

Powiat skierniewicki stawia na panele fotowoltaiczne

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [6]
Zobacz galerię [6]
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Skierniewicach podpisano umowę na wykonanie trzech instalacji fotowoltaicznych. Dotyczy to siedziby Domu Dziecka w Strobowie, Zespołu Szkół w Bolimowie oraz wydziału Dróg Starostwa Powiatowego przy ul. Kaczyńskiego.

– Proces przetargowy, na który wpłynęło bardzo dużo ofert, przebiegł bardzo sprawnie. Dlatego też bardzo się cieszę, że dziś podpisujemy umowy z dwiema firmami, które wykonają te instalacje – mówił podczas podpisania dokumentów wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Montażem paneli w Strobowie i Bolimowie zajmie się  firma SOLISYS MARCIN ŚWIĄTEK z siedzibą w Łodzi, natomiast instalację na budynku warsztatowym przy ul. Kaczyńskiego zamontuje firma SOLARPOT Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach.

Wykonanie tych trzech projektów będzie kosztować w sumie niespełna 189 tys. Najdroższy będzie montaż na budynkach w Strobowie (109 tys. zł.). Zamontowane zostaną urządzenia wytwarzające moc 40 kWp. Z kolei w Zespole Szkół w Bolimowie instalacja będzie kosztować 38 tys. zł. (12 kWp), a prace przy ul. Kaczyńskiego ok. 41,5 tys. zł. 

– Dla nas najważniejsze jest zejście z kosztów, które ponosimy w związku z wykorzystywaniem energii elektrycznej – mówi wicestarosta Grotkowski – W samym tylko Strobowie rocznie zużycie prądu wynosi ok. 60 tysięcy zł. To pokazuje, że w ciągu 2 – 3 lat cała instalacja nam się zwróci

Wicestarosta zwrócił również uwagę na oszczędności poprzetargowe.

– W budżecie mieliśmy na ten cel zagwarantowane 350 tys. zł. Dlatego też z kwoty, która została zamierzamy jeszcze w tym roku zamontować kolejne panele fotowoltaiczne. Na budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach (40 kWp) i w Zespole Szkół w Głuchowie (12 kWp).

W opinii przedstawicieli wykonawców prace powinny pójść sprawnie i wraz z końcem czerwca wszystkie trzy instalacje będą pracować. 

– Takimi pracami zajmujemy się już od kilku lat i mogę stwierdzić, iż technologia wykorzystywana przy produkcji każdego z podzespołów powoduje jego bezawaryjność – mówił tuż po podpisaniu umów Krzysztof Krukowski, przedstawiciel firmy Solarpot. – Ponadto każda z części ma swoją gwarancję. My natomiast będziemy prowadzić ciągły monitoring funkcjonującej już instalacji, by w razie problemów zareagować. 

To kolejne już inwestycje prowadzone przez powiat skierniewicki, którego celem jest, poprzez wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii, zmniejszyć kosztu utrzymania budynków administrowanych przez Starostwo Powiatowe.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version