Strona główna Wiadomości Powiat skierniewicki Powiat skierniewicki z dofinansowaniem kilku ciekawych projektów

Powiat skierniewicki z dofinansowaniem kilku ciekawych projektów

1
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

- REKRAMA -

Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach naboru ogłoszonego przez LGD Gniazdo zarząd powiatu zdobył dotację na rowerowe rajdy. Pomysł pod nazwą. „Aktywna rekreacja bez samochodu – cykl rajdów rowerowych z Powiatem Skierniewickim” przewiduje organizację w 2020 roku trzech rowerowych wypraw.

 

Odbędą się rajdy wiosny, lata i jesieni – znana jest już nawet ich trasa. Rajd wiosny zakończy się w Strobowie podczas organizowanego przez powiat Święta Rodziny. Latem uczestnicy dojadą do Makowa na dożynki powiatowe. Wszystkie rajdy kończyć się będą spotkaniami integracyjnymi połączonymi m.in. z losowaniem nagród. Na organizację rajdów powiat zdobył 33 tys. zł. Koszty organizacji przedsięwzięcia wynoszą około 60 tys. zł.

– Ścieżek rowerowych w naszym regionie przybywa – mówi starosta skierniewicki Mirosław Belina. – Ścieżka przy drodze woj 707 do Nowego Kawęczyna, druga przy drodze nr 705 do Bolimowa, czy ścieżka do Makowa. Tymi właśnie drogami prowadzić będą nasze rajdy.

Drugi projekt, na który w ostatnim czasie udało się zdobyć pieniądze, to tzw. otwarta strefa aktywności. Powstanie ona przy Domu Dziecka w Strobowie poszerzając infrastrukturę sportową i rekreacyjną dla wychowanków placówki. Inwestycja przewiduje budowę plenerowej siłowni i placu zabaw. Powiat otrzymał na to zadanie 40 tys. zł., drugie 40 sfinansują sponsorzy.

– Strefa powstanie jeszcze w tym roku – zapewnia starosta.

Kolejne projekty, na które powiat już podpisał umowy dotyczą dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Na trwającą już inwestycję, przebudowę drogi w Ludwikowie otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 50 procent, czyli 1 mln 205 tys. zł. To pokaźna kwota, która pozwoli nam zaoszczędzić własne pieniądze. Droga będzie miała 6-metrową jezdnię, będzie ciąg pieszo rowerowy, nowe przepusty, zjazdy i utwardzone pobocze. To zadanie jeszcze w lipcu zostanie zakończone.

Powiat podpisał też umowę na dofinansowanie przebudowy drogi w gminie Lipce Reymontowskie z Chlebowa do granicy z gminą Maków. Inwestycja obejmie odcinek około 1500 metrów. Dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego w ramach tzw. „dojazdówek” wyniesie 510 tys. zł. Cała inwestycja kosztować będzie 2 i pół mln zł. Swój wkład w inwestycję wniosła też gmina Lipce Reymontowskie, która dołoży do budowy 300 tys. zł.

Powiat czeka też na decyzję dotyczącą dotacji na przebudowę drogi z Bolimowa w stronę Miedniewic.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

60 tysięcy na trzy rajdy rowerowe? Czy każdy uczestnik dostaje rower na własność?

wpDiscuz
Exit mobile version