Powiatowy Dzień Sołtysa 2017

0
307
fot. Starostwo Powiatowe w Skierniewicach

6 marca br. w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa, które obchodzone było w naszym Powiecie po raz czwarty.

Sołtys to funkcja znana na polskiej wsi od wieków. To właśnie on ma bezpośredni kontakt z ludźmi, to jemu mieszkańcy przekazują swoje pomysły, obawy i potrzeby związane z polepszeniem jakości życia w swojej miejscowości. Sołtys to przede wszystkim podstawa i opoka władzy samorządowej.

Z tej okazji wybrani przedstawiciele sołectw z poszczególnych Gmin zostali odznaczeni okolicznościowym medalem wybitym z okazji 150 lecia Powiatu Skierniewickiego. Medale zostały wręczone 38 sołtysom przez Starostę Skierniewickiego – Mirosława Belinę, Przewodniczącą Rady Powiatu Skierniewickiego – Teresę Jędraszek oraz zaproszonego na uroczystość Wicemarszałka Województwa Łódzkiego – Dariusza Klimczaka.

W trakcie imprezy można było posłuchać programu artystycznego Kariny Dyśko wraz z zespołem oraz lokalnych artystów z Lipiec Reymontowskich tzw. „Kabaretu bez nazwy”. Na ten uroczysty dzień zostały zaproszone przedstawicielki czternastu Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń, OSP z terenu Powiatu, które zaprezentowały pyszne potrawy regionalne nawiązujące do Świąt Wielkanocnych. O podniebienia gości zadbali także uczniowie Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie serwując tzw. „wiejski stół”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o