Strona główna Wiadomości Powiat skierniewicki Powiatowy Dzień Sołtysa w skierniewickim starostwie

Powiatowy Dzień Sołtysa w skierniewickim starostwie

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [101]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [101]

Dużo ciepłych słów, podziękowań, gratulacji i życzeń usłyszeli dzisiaj sołtysi w starostwie powiatowym w Skierniewicach. W niedzielę obchodzono Powiatowy Dzień Sołtysa.

 

W powiecie skierniewickim jest blisko 130 sołectw i tylu sołtysów odpowiedziało na zaproszenie starosty skierniewickiego Mirosława Beliny biorąc udział w uroczystości.

– To jeden z najważniejszych dni w roku, jeśli chodzi o samorządność każdego szczebla, czy to gminnego, czy powiatowego czy wojewódzkiego – mówi wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski. – A to dlatego, że dzień sołtysa to doskonała okazja, by tym, którzy poświęcają swój prywatny czas, często bez żadnych dochodów pracują na rzecz lokalnych społeczności, podziękować za ich zaangażowanie i chęć współtworzenia samorządów gminnych i powiatowych.

W czasie uroczystości życzeniom nie było końca. Poseł Dorota Rutkowska gratulowała tym, którzy zostali wybrani na kolejną kadencję i życzyła zebranym wdzięczności mieszkańców.

– Jak się coś robi społecznie, to przeważnie więcej jest tych niezadowolonych, niż zadowolonych – mówi Dorota Rutkowska. – Więc ja bym życzyła na tyle trafionych pomysłów i dobrych działań, żeby mieszkańcy byli wdzięczni.

Poseł przekonywała też sołtysów, że warto się zrzeszać i tworzyć stowarzyszenia. Dają one duże pole do wymiany doświadczeń, szkoleń i możliwości nowych działań.

– Jak człowiek dobrze się dogaduje z ludźmi, potrafi z nimi pracować, to bycie sołtysem nie sprawia większych trudności – mówi sołtys wsi Chrzczonowice Marzena Ratuszewska. – Mam wokół siebie ludzi bardzo fajnych, miłych i sympatycznych, którzy pomagają jak trzeba. Moja współpraca z mieszkańcami układa się jak najlepiej.

Na Powiatowym Dniu Sołtysa obecni byli również wicemarszałek województwa łódzkiego Grzegorz Wojciechowski i poseł Paweł Bejda.

W części artystycznej wystąpiła Kapela Wuja Zdzisia. Dla wszystkich gości przygotowano poczęstunek wprowadzający już w świąteczny nastrój. Stoły uginały się bowiem od Wielkanocnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version