Powody rozczarowania nową pracą

Materiał partnera

0
250

Nawet po perfekcyjnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej i zatrudnieniu w interesującej nas firmie może się okazać, iż nowa praca nie spełnia naszych oczekiwań. Związane to może być z najróżniejszymi czynnikami, których diagnoza pomoże nam w rozwiązaniu problemu.

 

Inny zakres obowiązków

Może się zdarzyć, iż w nowej pracy, mimo zapewnień rekrutera oraz wyraźnych zapisów w umowie, wykonujemy inne obowiązki niż powinniśmy. Ma to miejsce zwłaszcza gdy nasz staż jest niewielki lub jesteśmy zatrudnieni na stanowisku niskiego szczebla. Wówczas starsi współpracownicy mogą zlecać nam zadania, którymi nie powinniśmy się zajmować bądź są one przydzielane odgórnie, abyśmy „zapoznali się” z funkcjonowaniem firmy. W takim przypadku wszelkie niezgodności i nieprawidłowości konsultować bezpośrednio z przełożonym.

 

Zła atmosfera w nowej pracy

Od atmosfery zależy nie tylko skuteczność i jakość wykonywanych obowiązków, ale również nastawienie pracownicze. Im jest ona gorsza, tym rzadziej chcemy wracać do zakładu pracy. Przeważnie za jej wpływ odpowiadają pracownicy, którzy zachowują się źle, nie przestrzegają regulaminu wewnętrznego bądź mają zupełnie inne podejście do życia. Tego typu animozje pojawiają się zwłaszcza na niskiego szczebla stanowiskach i pracach fizycznych, gdzie nie wykształcono odpowiedniej kultury pracy.

 

Brak wsparcia przy wdrażaniu się w obowiązki

Wielu nowych pracowników narzeka na brak wsparcia w czasie wdrażania się. Pozostawienie kogoś samemu sobie, bez określenia konkretnych obowiązków, jest szczególnie frustrujące. Może dojść do sytuacji, kiedy w nowej pracy dostajemy reprymendy za nieprzydzielone nam zadania. Każda nowa osoba powinna uczestniczyć w stopniowym procesie wdrażania, nad którym czuwa pracownik starszy stażem bądź kierownik wybranego działu.

 

Gdy przez dłuższy czas nie jesteśmy zadowoleni z nowej pracy – nie warto się męczyć. Bezpieczniej zajrzeć na Pracuj.pl i poszukać zatrudnienia dopasowanego do posiadanych kwalifikacji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o