Strona głównaBiznesPozabankowe pożyczki ratalne - dlaczego warto z nich korzystać?

Pozabankowe pożyczki ratalne – dlaczego warto z nich korzystać?

Materiał partnera

- REKRAMA -

W naszym życiu zdarzają się sytuacje, które trudno przewidzieć. Nawet najlepiej zaplanowany budżet może okazać się czasem niewystarczający. Prezent dla ukochanej osoby, zagraniczna wycieczka w atrakcyjnej cenie, a może sezonowa wyprzedaż produktów RTV w sklepie? Co zrobić, gdy natrafiasz na atrakcyjne okazje, które mogą się nie powtórzyć, a w portfelu nie masz wystarczającej sumy pieniędzy? Wystarczy, że skorzystasz z oferty pożyczki pozabankowej na raty.

Pożyczki ratalne to bardzo popularne i nowoczesne rozwiązanie. Wiele z nas wciąż obawia się zaciągania pożyczek w instytucjach pozabankowych. Większość informacji o pożyczkach online to, jednak mity, które warto obalić i zacząć mówić o pożyczce ratalnej jako doskonałym rozwiązaniu na wyjście z budżetowego kryzysu.

Czym jest pożyczka pozabankowa na raty?

Pożyczka pozabankowa udzielana jest przez instytucje pozabankowe i podlega regulacjom zawartym w kodeksie cywilnym oraz ustawie o kredycie konsumenckim. Ten rodzaj pożyczki dostępny jest praktycznie dla każdego. Pozabankowe pożyczki ratalne to wszystkie pożyczki powyżej 60 dni, które możemy rozłożyć na równe raty miesięczne. Instytucje pozabankowe oferują również opcje rat tygodniowych. Firmy udzielają pożyczek pozabankowych osobom zadłużonym nawet z negatywną historią kredytową czy o niskich zarobkach. Niespłacenie, jednak takiej pożyczki skutkuje wysokim oprocentowaniem, nawet kilkukrotnie większym, niż w przypadku pożyczek bankowych. Pożyczka pozabankowa na raty udzielana jest na okres dłuższy, niż pożyczka chwilówka, a maksymalna kwota pożyczonych pieniędzy stanowi krotność limitu kwoty chwilówek. Ponadto spłata następuje w ratach, które zwykle są ustalane w formule miesięcznych płatności. Pozabankowe pożyczki ratalne udzielane są bez zaświadczeń i dlatego potocznie nazywane są pożyczkami na raty na dowód jak i bez weryfikacji w BIK. Pożyczki na raty dostępne są zarówno z obsługa konsultanta w domu jak i w formie wygodnej pożyczki online przez Internet.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki ratalnej?

Życie potrafi zaskoczyć. Niespodziewane wydatki, wyprzedaże w sklepach, oferta egzotycznej wycieczki a może koncert ulubionego artysty? To tylko niektóre z sytuacji, w których dodatkowy zastrzyk gotówki jest bardzo mile widziany. Warto wówczas skorzystać z oferty z pożyczki rozłożonej na raty, której koszt uzależniony od wysokości kwoty, a także liczby rat. Tego rodzaju wsparcie finansowe może nam się przydać w przypadku nagłych i jednocześnie większych zobowiązań. Warto jednak pamiętać o specyfice pożyczek pozabankowych. Reasumując, na pożyczkę ratalną warto zdecydować się, jeśli zależy nam na wyższej kwocie pożyczki, którą chcemy spłacać stopniowo, co będzie dla nas po prostu wygodniejsze.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę pozabankową na raty?

Pożyczka pozabankowa to idealny sposób na pożyczenie większej ilości gotówki. To także najlepsze rozwiązanie, kiedy szukamy oferty dostępnej do spłaty w równych częściach. Idealny odpowiednik dla pożyczek krótkoterminowych, które cieszą się dużą popularnością na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce. Ten rodzaj wsparcia finansowego pozwala na pożyczenie większej ilości gotówki, bez narażania swojej stabilności finansowej, którą spłacamy w równych miesięcznych ratach. Tego rodzaju pożyczki umożliwiają nam pożyczenie i spłatę pieniędzy nawet do 25 tysięcy złotych, której spłatę możemy rozłożyć nawet do 33 miesięcy.

Kto może otrzymać pożyczkę ratalną?

O ten rodzaj pożyczki może starać się każda pełnoletnia osoba posiadająca polskie obywatelstwo. Jeśli terminowo spłacałeś w przeszłości raty zaciągniętych pożyczek i kredytów, Twoja historia kredytowa w BIK-u z pewnością jest pozytywna. A to już pierwszy krok do sukcesu i możliwości zaciągnięcia pożyczki ratalnej. Jeśli nie masz problemów z płynnością finansową, nie jesteś zadłużony, a pieniędzy z powodzeniem wystarcza do ,,pierwszego” – istnieje duża szansa, że decyzja parabanku będzie pozytywna.

Największymi plusami ofert pożyczek na raty są:

l Możliwość pożyczenia nawet ponad 15-30 tysięcy złotych.

l Bezpieczeństwo transakcji.

l Minimum formalności.

l Niska dolna granica wieku – pożyczki dostępne od 21 roku życia.

l Spłata pieniędzy w ratach umożliwiająca spłatę bez naruszenia stabilności finansowej.

l Możliwość pożyczki w okresie nawet kilku lat, sami decydujemy jaki okres spłaty pożyczki wybieramy.

l Szybkie i wygodne formy uzyskania pożyczki przez Internet w krótkim okresie czasu.

l Pożyczki ratalne online pozwalają zaoszczędzić czas, jaki trzeba byłoby poświęcić na uzyskanie pożyczki w bankach i instytucjach stacjonarnych. To duża wygoda dla osób, które nie mają czasu na załatwienie dodatkowych formalności.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE