Strona głównaWiadomościPraca skierniewickiego Urzędu Miasta w czasie koronawirusa

Praca skierniewickiego Urzędu Miasta w czasie koronawirusa

- REKRAMA -

Ponad dwumiesięczny stan, w jakim się znaleźliśmy jako społeczeństwo zmienił nieco nasz sposób pracy, nauki i życia. W pierwszej kolejności wprowadzono całkowicie zdalny sposób załatwiania spraw urzędowych. Ostatnio nastąpiło stopniowe przywracanie funkcjonowania poszczególnych wydziałów  Urzędu Miasta w Skierniewicach. 

Mimo ”odmrożenia” nadal obowiązują przepisy sanitarne wprowadzone w ramach walki z koronowirusem SARS CoV-2. Tafla oddzielające urzędnika od petenta, osłona ust i nosa oraz kwarantanna dokumentów to codzienny obraz funkcjonowania urzędów. 

W Skierniewicach wydziały działające Urzędzie Miasta przy ul. Rynek 1, ul. Senatorskiej 12, ul. Floriana 9 (z wyłączeniem Wydziału Dróg i Komunikacji) oraz Urząd Stanu Cywilnego pracują  od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00. 

Wspomniany wydział, gdzie możemy załatwić wszelkie sprawy związane z dowodami rejestracyjnymi oraz prawami jazd jest czynny między 8.00 a 15.0.

Inaczej również pracuje miejska kasa w budynku Ratusza (ul. Rynek 1). Ona z kolei pracuje w godzinach  8.00 – 15.30 

Jak usłyszeliśmy w Ratuszu, nadal preferowane jest zdalne załatwianie spraw urzędowych, opłacanie rachunków i podatków, zaś ewentualna wizyta w którymkolwiek z wydziałów winna być wcześniej drogą telefoniczną lub internetową umówiona na konkretny dzień i konkretną godzinę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE