Pracowita zima przed zawodnikami Unii Skierniewice

0
1327

Piłkarze Unii Skierniewice jesienią zdominowali rozgrywki w łódzkiej grupie IV ligi. Piętnaście zwycięstw, dwa remisy i zero porażek – to dorobek, pozwalający realnie myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. W realizacji tego zadania liderowi mają pomóc silni sparingpartnerzy, z którymi Unia zmierzy się w trakcie zimowego okresu przygotowawczego.

– Nie interesuje nas stanie w miejscu. Chcemy się rozwijać, a jeśli marzymy o awansie, to musimy mierzyć się z silniejszymi. Sparingi pokażą, jak wyglądamy na tle wymagających rywali – powiedział trener Unii Rafał Smalec, który 8 stycznia rozpocznie z drużyną przygotowania do rundy wiosennej.

Przed inauguracją drugiej części sezonu skierniewiczanie rozegrają pięć gier kontrolnych, w których zmierzą się m.in. z trzecioligowcami: Legią II Warszawa, Pelikanem Łowicz i Ursusem Warszawa. Listę sparingpartnerów uzupełnią Broń Radom i Błonianka Błonie – zespoły z grupy południowej mazowieckiej IV ligi.

Wiosną Unia będzie broniła siedmiopunktowej przewagi, jaką ma nad drugim w tabeli Nerem Poddębice, który jesienią przegrał trzy mecze – tyle samo, co trzecia w tabeli Warta Działoszyn. Mniejsza liczba remisów sprawiła jednak, że Ner ma na koncie o cztery punkty więcej. Jeśli w Skierniewicach nie dojdzie zimą do jakiejś katastrofy, to wiosną jedynie Ner będzie miał realną szansę na to, by pokrzyżować liderowi plany awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Pozostałe ekipy mają już zbyt dużą stratę, by poważnie mysleć o ataku na pierwszą pozycję.

Trzecia Warta traci do Unii jedenaście punktów, a czwarty KS Paradyż – 16. Po 28 oczek zgromadzili jesienią piłkarze Włókniarza Zelów i LKS Kwiatkowice. Punkt mniej ma siódma Stal Niewiadów, a Boruta Zgierz i Zjednoczeni Stryków w pierwszej rundzie zgromadziły po 26 pkt. Na dziesiątym miejscu spędzi zimę Omega Kleszczów, a na jedenastym – Orkan Buczek (po 24). Za nimi plasują się Pelikan II Łowicz i KS Kutno (po 23). Ceramika Opoczno skończyła jesień z dorobkiem 21 pkt., a rezerwy GKS Bełchatów mają ich 17.

Szesnastą lokatę zajmuje Pilica Przedbórz (10), siedemnastą Zawisza Pajęczno (7), a osiemnastą – Zjednoczeni Bełchatów. Ta ostatnia ekipa nie miała jesienią żadnych powodów do radości. Siedemnaście porażek, tylko cztery strzelone gole i aż 111 straconych – to wynik, którym z pewnością zawodnicy Zjednoczonych nie będą się chwalić.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o