Prawie milion złotych dla uczniów z powiatu skierniewickiego

0
2474
fot. fb.com/ZespółSzkółPonadgimnazjalnychGłuchowie

Prawie milion złotych otrzymał powiat skierniewicki na realizacje programu pod hasłem „Uczeń – pracownik – przedsiębiorca. Ścieżka do sukcesu osobistego i zawodowego”

Wezmą w nim udział dwie klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie. To druga już edycja tego programu. Pierwsza przyniosła szereg korzyści. Zakupiono m.in. nowy ciągnik, korzyści odczuła również młodzież.

– Program został bardzo dobrze przyjęty przez uczniów. Uważam, że ma to również znaczenie przy naborze do szkoły – mówi Tadeusz Grotkowski. – W tym roku mieliśmy 30-stu chętnych do podjęcia nauki w Głuchowie, a wcześniej, gdy jeszcze nie byliśmy objęci programem unijnym, mieliśmy nabór 13 osób – podaje liczby wicestarosta.

Realizacja programu rozpocznie się w kwietniu. Potrwa dwa lata. Młodzież będzie mogła poszerzać swą wiedzę i zdobywać szereg nowych umiejętności uczestnicząc w różnych kursach, takich jak kurs barmański, kurs baristy, czy obsługi wózków widłowych. Program obejmuje też płatne staże, zakup sprzętu i narzędzi kucharskich, jak również kursy doskonalące dla nauczycieli.

– Szkoła wzbogaci się też o nowy sprzęt – mówi Tadeusz Grotkowski. – Tym razem chcemy dokupić sprzęt do ciągnika – siewniki, czy rolnicze maszyny wielozadaniowe.

Władze powiatu mają także plany dotyczące uatrakcyjnienia nauki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Wspólnie z władzami gminy chcą wybudować strzelnicę.

– Chcemy wspólnie z panem wójtem walczyć o profesjonalną strzelnicę w Bolimowie. Zamierzamy wejść w rządowy program “strzelnica w każdy powiecie” i w oparciu o to budować profesjonalizm szkoły. Wprawdzie klasa pożarnicza w Bolimowie trochę nam się wypaliła, ale do klasy o nachyleniu policyjno-wojskowym zgłosiło się w tym roku 29 dzieci. I jeśli uczniowie takiej szkoły mieliby możliwość zajęć i ćwiczeń na strzelnicy to już jest bardzo duża wartość dodana – wyjaśnia wicestarosta. – Ze strzelnicy mogliby korzystać mieszkańcy całego powiatu i samych Skierniewic – dodaje.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o