Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

1
6565

Prezydent Krzysztof Jażdżyk otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za ubiegły rok. Głosowanie poprzedziła debata nad raportem o stanie miasta.

 

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie gminnym, organ wykonawczy jest zobowiązany do przedstawienia raportu o stanie miasta. Liczący ponad 200 stron dokument zawiera dane dotyczące m.in. demografii, majątku miasta, inwestycji i spraw społecznych. Znalazły się w nim również rozdziały poświęcone działalności miejskich spółek, ochrony środowiska, czy edukacji.

We wstępie do raportu prezydent Krzysztof Jażdżyk pisze, że rok 2018 był dla Skierniewic wyjątkowy. Włodarz miasta podkreśla realizowane w nim inwestycje, takie jak rewitalizacja zalewu Zadębie, budowa nowoczesnej siedziby Przedszkola nr 3, modernizacja budynku na potrzeby Muzeum Historycznego Skierniewic.

Podczas dyskusji nad raportem o stanie miasta głos zabrał radny Roman Czyżewski. Pytał m.in. dlaczego miasto wycofuje się z budowy obiektu żłobka i przedszkola na osiedlu Widok i oddaje osiem mln złotych dotacji jakie otrzymało z programu na budownictwo pasywne. Prezydent Krzysztof Jażdżyk tłumaczył, że samorząd nie rezygnuje z inwestycji, zamierza jednak wybudować obiekt w technologii tradycyjnej, a więc tańszej.

– Najniższa złożona w przetargu oferta na budynek pasywny wynosiła 27 mln zł.To zdecydowanie za dużo – mówi prezydent. – W tej chwili rwa przygotowanie projektu, nowy budynek przeznaczony dla najmłodszych mieszkańców miasta na pewno powstanie – zapewnia.

Radny Roman Czyżewski dopytywał także o plany budowy mieszkań socjalnych, chciał również poznać plany zagospodarowania terenów byłego poligonu.

W odpowiedzi usłyszał, że jeszcze w tej kadencji miasto zamierza wybudować jeden blok socjalny, co jednak nie rozwiąże problemu braku mieszkań w Skierniewicach.

Głos w dyskusji zabrał również radny Marek Pastusiak. Interesowały go przede wszystkim przyczyny kryzysu z brakiem wody w Skierniewicach. Dyskusja na ten temat trwała blisko dwie godziny.

Ostatecznie za udzieleniem wotum zaufanie i absolutorium dla prezydenta zagłosowało 17-oro radnych, dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciw.

- Reklama -

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
1 Autorzy komentarzy
woda w sck Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
woda w sck
Gość
woda w sck

czemu nie ma wody!!!