Priorytetem są drogi

0
5987
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Trwają prace nad budżetem powiatu skierniewickiego na rok przyszły. Zarówno dochody jak i wydatki samorząd planuje na poziomie 22 mln zł.

Priorytetem władz powiatu w nadchodzącym roku mają być drogi. Najważniejszym zapisanym w budżecie zadaniem jest przebudowa drogi powiatowej w Ludwikowie. Chodzi o 1.5-kilometrowy odcinek, wzdłuż którego wcześniej wykonano już remont alei lipowej.

– W budżecie ujęliśmy całe to zadanie – mówi starosta skierniewicki Mirosław Belina. – Jego koszt to około dwóch i pół miliona złotych. Będzie ono obejmować nie tylko przebudowę jezdni, ale wykonanie całej infrastruktury drogowej. Jezdnia będzie miała sześć metrów szerokości, obok powstanie 2-metrowy ciąg pieszo-rowerowy. Przebudowane zostaną wszystkie zjazdy i pobocza. Złożyliśmy wniosek do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że otrzymamy dofinansowanie w wysokości 50 procent.

Powiat chciałby wykonać inwestycję w pierwszym półroczu przyszłego roku. Dzisiaj, całe to zadanie samorząd zapisał w budżecie na rok przyszły. Jeśli okaże się, że otrzyma 50 procent rządowego dofinansowania, to milion dwieście tysięcy pozostanie w budżecie do wykorzystania na inne drogowe zadania, które mogą być realizowane wspólnie z samorządami gminnymi.

Dzisiaj w starostwie powiatowym kolejna sesja rady powiatu. Nastąpi na niej powołanie komisji, wybrani zostaną ich przewodniczący i składy osobowe. W radzie powiatu skierniewickiego funkcjonować będą: komisja rewizyjna, komisja wniosków , skarg i petycji, komisja do spraw budżetu, edukacji i rozwoju.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o