- REKRAMA -

Strona głównaKulturaProgram skierniewickich obchodów Święta Niepodległości

Program skierniewickich obchodów Święta Niepodległości

- REKRAMA -

11 listopada w Skierniewicach, jak i w całym kraju, odbędą się uroczyste obchody 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

- REKRAMA -

Zainauguruje je uroczysta msza święta w intencji ojczyzny w kościele garnizonowym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 11:00. Wyjątkową oprawę muzyczną zapewni chór Amabile oraz Miejska Orkiestra Dęta. Następnie obchody przeniosą się pod pomnik Niepodległości na Placu Jana Pawła II, gdzie parlamentarzyści, władze samorządowe, organizacje kombatanckie oraz mieszkańcy miasta złożą kwiaty i zapalą znicze. Na zakończenie uczestnicy obchodów Dnia Niepodległości będą mogli rozgrzać się wojskową grochówką oraz wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez Fundację Sprzymierzeni z GROM m.in.: strzelnicy ASG, pola miniowego oraz stanowisk strzeleckich.

Ponadto zorganizowany zostanie Skierniewicki Bieg Niepodległości, który odbędzie się nad Zalewem Zadębie (od ul. Konwaliowej). Rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 9.50, start biegu godz. 10.30. W tym roku bieg główny na dystansie 10 km, odbędzie się ok. godz. 12.30.

O godz. 18 w Kinoteatrze Polonez odbędzie się finałowy koncert w ramach Festiwalu Muzyki Romantycznej. Wystąpi Orkiestra Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej. Koncert jest biletowany. Można je nabyć w cenie 30 zł w kasie kina (więcej na ten temat).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE