Program WOŚP Skierniewice 2015

0
354

Już po raz XXIII odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W sobotę i niedzielę 10-11 stycznia Skierniewiczanie przyłączą się do tej pięknej akcji. Tym razem Orkiestra zagra dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

 

Skierniewickie sztaby Orkiestry będą mieścił się w Miejskim Ośrodku Kultury i w siedzibie hufca ZHP przy ul. Grzybowej. 230 wolontariuszy, którzy tego dnia kwestować będą na terenie Skierniewic znajdą tam zawsze miejsce do odpoczynku.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to także liczne atrakcje. W Skierniewicach już w sobotę od godziny 18 będzie można wziąć udział w koncertach, które odbędą się w holu MOK przy ul Reymonta 33. Zagrają: Time, Landschaft, Twory, Dzień Zapłaty. Wstęp na koncerty oczywiście po uiszczeniu opłaty do puszki WOŚP.

W dzień finału przygotowano wiele atrakcji, które startują już od godziny 15.00. W holu MOKu zagrają King’s Friends,  Monika Urlik, ShataQS, będzie można też wziąć udział w licytacjach. Nowością w tym roku będzie akcja “Aktywni dla WOŚP” przygotowana przez skierniewickich miłośników sportu. Nie zabraknie również ogniska z kiełbaskami ok. godz. 18.00, a o 20.00 tradycyjnego „światełka do nieba”. W niedziele od godziny 16.00 na antenie Radia RSC trwać będzie licytacja, której głównym przedmiotem będzie złote jabłuszko przygotowane przez skierniewickiego jubilera Marka Woźniaka.
Wspierać będzie też można Orkiestrę w czasie organizowanego spływu kajakowego rzeką Rawką – dochód przeznaczony będzie na rzecz WOŚP. Poza tym w dniu finału wolontariusze orkiestry obecni będą na lodowisku przy ul. Szarych Szeregów i w hali OSiR Nawa przy ul. Pomologicznej gdzie odbywać będzie się turniej piłkarski. Tegoroczną nowością jest akcja Aktywni dla WOŚP. Miejski Ośrodek Kultury zaprosił wszystkich miłośników sportu o czynne włączenie się w akcje.

Program WOŚP Skierniewice 2015:

Sztab WOŚP przy MOK Skierniewice (ul. Reymonta 33)

10 stycznia
godz. 18.00 – KONCERT (hol MOK) zagrają: Time, Landschaft, Twory, Dzień Zapłaty
11 stycznia
 od rana –  KWESTA NA ULICACH MIASTA
10:30 Spektakl Truskawkowi Rodzice (Kinoteatr Polonez)
15.00 – 20.00 – KONCERT FINAŁOWY (hol MOK)
– zagra King’s Friends
– ruszaj z nami – Aktywni dla WOŚP
– licytacje gadżetów WOŚP oraz innych atrakcyjnych przedmiotów,
– Wielka Aukcja Fantów,
godz. 18.00 – ognisko z pieczeniem kiełbasek (plac przy MOK)
godz. 18.40 – koncert Monika Urlik (hol MOK)
godz. 20.00 –  „światełko do nieba” – pokaz sztucznych ogni (plac przy MOK)
godz. 20.20 – koncert ShataQS

Biały Orlik (ul. Szarych Szeregów 6)

11 stycznia
Godz. 11 – 11.30 – pokaz jazdy figurowej na łyżwach
Godz. 11.30 – 13 – rodzinne gry i zabawy na lodowisku

Hala OSiR (ul. Pomologiczna 10)

11 stycznia
Godz. 15 – 18 – Klub Mamy gra dla WOŚP (impreza urodzinowa)

Sztab WOŚP przy ZHP Skierniewice (ul. Grzybowa 1)

11 stycznia
Godz. 11 – 14 – warsztaty z pierwszej pomocy, malowanie twarzy, warsztaty manualne dla najmłodszych
Godz. 12 – warsztaty ZUMBY
Godz. 15 – koncerty w klubie Drugi Dom (ul. Mickiewicza), zagrają: Wszyscy Byliśmy Harcerzami, DELL ARTE, Deep Down Inside. Towarzyszyć im będzie loteria fantowa i licytacje przedmiotów.

Spływ kajakowy na rzecz WOŚP
Skierniewicki Klub Survivalu przy współpracy ośrodka Grabskie Sioło zaprasza 10 stycznia na spływ kajakowy rzeką Rawką na rzecz WOŚP. Trasa spływu: Ruda – Ośrodek „Grabskie Sioło”, ok. 5 km. Zbiórka uczestników na parkingu ośrodka Grabskie Sioło o godz. 10. Wypłynięcie ok. godziny 11. Po zakończeniu spływu na uczestników czekać będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gorąca kawa i herbata. Koszty uczestnictwa: 60 zł/ kajak oraz 10 zł od osoby wpisowe. Więcej informacji pod nr. tel. 502 267 768 (Arek), 785 803 030 (Grzesiek). Zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz WOŚP.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o