Strona głównaWiadomościPrzebudowa ulicy Strobowskiej na półmetku

Przebudowa ulicy Strobowskiej na półmetku

Artykuł sponsorowany

- REKRAMA -

Sprawnie przebiega rozbudowa ulicy Strobowskiej na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Rawskiej. – Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia firma STRABAG, która zadeklarowała ukończenie zadania do 30 października tego roku.

Od kilku miesięcy trwa gruntowna przebudowa ul. Strobowskiej. W ramach zadania na całym powstaje nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa. W projekcie uwzględniono również instalacje oświetlenia LED, budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, miejsc parkingowych oraz zjazdów do posesji. Obecnie drogowcy budują kolejne odcinki chodników i podbudowy pod przyszłą nawierzchnię oraz montują oświetlenie. Niemal skończony jest za to odcinek od ul. Rawskiej, gdzie do „wylania” pozostała ostatnia warstwa tzw. „ścieralna”, a na ostatnie poprawki czeka jeszcze ścieżka pieszo-rowerowa.

Kierowcy uważajcie na utrudnienia w tym rejonie

W związku z prowadzonymi pracami, wyłączona z ruchu jest większa część ulicy Strobowskiej. Przez kilka najbliższych tygodni nadal nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Granicznej (na wysokości kapliczki) do cmentarza komunalnego (nie dotyczy mieszkańców ulicy, służb miejskich i pracowników budowy). Dojazd do nekropolii będzie możliwy jedynie od ul. Rawskiej, nowym odcinkiem, który powstawał w ostatnich tygodniach.

Warto dodać, że całość zadania będzie kosztować nieco ponad 7 mln złotych. Ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie pochodzące z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej”. Planowany termin zakończenia zadania to koniec października tego roku.

Poprzedni artykułPomóżmy wygrać plac zabaw
Następny artykułArtur Melon w Unii
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE