19 lutego 2019 minie 562 lata od kiedy Skierniewice są miastem. Ratusz oraz miejskie jednostki z tej okazji przygotowały szereg bezpłatnych wydarzeń.

 

Przed nami dwa dni świętowania. Od kilku lat skierniewiczanie hucznie świętują rocznice nadania praw miejskich. W tym roku obchody podzielone są na dwa dni. 17 lutego warto odwiedzić rynek na którym zaplanowano dwa koncerty. Na imprezie Najlepszego Skierniewice od godziny 16.00 zagrają zespoły Fokus Band oraz 2plus1. Na mieszkańców miasta tego dnia czekać będzie też gorący poczęstunek. Nie można zapomnieć również o tradycyjnej Mszy Świętej w intencji mieszkańców, która będzie odprawiona 17 lutego o godzinie 12.30 w kościele świętego Jakuba.

Drugi dzień świętowania przypada we wtorek 19 lutego. Tego dnia skierniewiczanie mogą liczyć na bezpłatne wejście do kina, darmową komunikację miejską czy wstęp na obiekty sportowe. Dodatkowo Miejska Biblioteka Publiczna i Biuro Wystaw Artystycznych zapraszająca do oglądania wystaw. Pierwszy raz w tym roku w organizację wydarzeń dla mieszkańców włącza się skierniewickie muzeum. Placówka zaprasza dzieci do udziału w grze miejskiej #jestemdumny. Świętowanie zakończy uroczysta gala w Kinoteatrze Polonez. Będzie to okazja do wręczenia wyróżnień dla honorowych ambasadorów miasta Skierniewice oraz Wokulskich roku. (wstęp na galę wyłącznie za okazaniem zaproszenia)

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

- Reklama -

guest
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments