Strona główna Kultura Przed nami jubileuszowy XX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Przed nami jubileuszowy XX Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

0

- REKRAMA -

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej od dwudziestu lat gromadzi w Skierniewicach miłośników muzyki klasycznej i jej najlepszych wykonawców. Jubileuszowa edycja festiwalu w tym roku trwać będzie od 13 do 27 czerwca.

To wyjątkowe muzyczne wydarzenie zainaugurowane zostanie w tym roku w niedzielę 13 czerwca koncertem zatytułowanym „Polskie Tematy” w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej o godzinie 18.00. O najlepsze doznania muzyczne tego dnia zadba Armadio String Quartet oraz uczniowie i nauczyciele PSM i SSM. 

Kolejne koncerty w ramach festiwalu odbywać będą się co weekend, a ich szczegółową rozpiskę zamieszczamy na plakacie poniżej. Organizatorem festiwalu są skierniewickie szkoły muzyczne oraz Stowarzyszenie Ars Iuwentutis.

PROGRAM FESTIWALU:
13 czerwca 2021 r. (niedziela) / godz. 18:00
Koncert zespołu Armadio String Quartet oraz Uczniów i Nauczycieli Szkoły Muzycznej w Skierniewicach pt. “Polskie tematy” (miejsce: sala koncertowa Szkoły Muzycznej)

17 czerwca 2021 r. (czwartek) / godz. 18:00
Recital fortepianowy Krzysztofa Książka (miejsce: sala koncertowa Muzeum Historycznego Skierniewic)


20 czerwca 2021 r. (niedziela) / godz. 19:30
Koncert zespołu Vivotrio pt. “Bardzo barokowo” (miejsce: Kościół św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach)

27 czerwca 2021 r. (niedziela) / godz. 19:00
Koncert finałowy: Koncert oratoryjny poświęcony Janowi Pawłowi II pt. “Otwórzcie Drzwi Chrystusowi” w wykonaniu: Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej, Andrzeja Głowienka, Pawła Ambroziaka, Skierniewickiego Chóru Papieskiego, Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach (miejsce: Kościół Garnizonowy w Skierniewicach)

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
infoskierniewice.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy do merytorycznej dyskusji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wpDiscuz
Exit mobile version