Przejazd kolejowy w Miedniewicach w tym roku będzie zmodernizowany

5
6395

Wszystko wskazuje na to, że przejazd w Miedniewicach doczeka się zabezpieczeń. Jeszcze w tym roku mają tam stanąć rogatki i oświetlenie.

 

Pierwszego lutego na niestrzeżonym przejeździe w Miedniewicach samochód osobowy wjechał pod pociąg (więcej na ten temat). Kierująca pojazdem 57-letnia mieszkanka Skierniewic w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Po tym tragicznym wypadku doszło do spotkania przedstawicieli skierniewickiej policji i kolei.

– Zapadły ustalenia o montażu urządzeń zwiększających bezpieczeństwo – mówi Robert Zwoliński z KMP w Skierniewicach.

Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych potwierdza.

– Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na montaż rogatek, sygnalizacji i oświetlenia na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Bohaterów Westerplatte w Skierniewicach – mówi przedstawiciel biura prasowego PLK. – Prace te planujemy wykonać jeszcze w tym roku.

Jednocześnie trwa zbiórka podpisów pod petycją do kolei w tej sprawie. Akcję zainicjowała poseł Dorota Rutkowska.

– Już w 2007 roku, po wypadku, w którym na tym przejeździe zginął młody chłopak była mowa o tym, że konieczne są dodatkowe zabezpieczenia. Zbierając podpisy chodzi nam o to, żeby tym razem nie zapomniano o przejeździe w Miedniewicach. Tych obietnic dotyczących przejazdu w Miedniewicach już było dużo, więc trzeba trzymać rękę na pulsie.

Montaż zabezpieczeń na przejeździe w Miedniewicach planowany jest jeszcze przed podjęciem dużej kolejowej inwestycji na tej trasie. Kolej planuje modernizację liczącej 160 kilometrów linii nr 12 Skierniewice – Łuków. Inwestycja planowana jest na lata 2022-2025. Rogatki i światła w Miedniewicach pojawić się mają do końca 2019 roku.

- Reklama -

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
5 Autorzy komentarzy
ZimerMichaelMałyhahahPATRYK Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PATRYK
Gość
PATRYK

Oba przejazdy powinniscie zrobic ten co na zdjęciu i ten drugi na koncu dawnej ulicy berlinga przy piekarni sa ta najczesciej uzywane nie zabezpieczone przejazdy musialo dojc do wielu wypatkow zanim.zaczeliscie cos w tym kierunku robic

hahah
Gość
hahah

Ślepym to i tak nić nie pomoże….

Mały
Gość
Mały

” madry Polak po szkodzie” Na Sierakowicach Prawych tez musiało tylu ludzi zginąć zanim coś z tym zrobiono.

Michael
Gość
Michael

Myślę iż błędem jest zabezpieczanie przejazdu, gdyż doskonale sprawdza się przy selekcji naturalnej. Która jak wiadomo potrzebna jest cały czas.

Zimer
Gość
Zimer

Wydaje sie ze wystarczy sygnalizacja…i pare latarni ..moga byc z parku wziete bo swieca cala noc niewiadomo poco skoro park zamkniety..