Strona głównaWiadomościPrzejazd kolejowy w Miedniewicach w tym roku będzie zmodernizowany

Przejazd kolejowy w Miedniewicach w tym roku będzie zmodernizowany

- REKRAMA -

Wszystko wskazuje na to, że przejazd w Miedniewicach doczeka się zabezpieczeń. Jeszcze w tym roku mają tam stanąć rogatki i oświetlenie.

 

Pierwszego lutego na niestrzeżonym przejeździe w Miedniewicach samochód osobowy wjechał pod pociąg (więcej na ten temat). Kierująca pojazdem 57-letnia mieszkanka Skierniewic w wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Po tym tragicznym wypadku doszło do spotkania przedstawicieli skierniewickiej policji i kolei.

– Zapadły ustalenia o montażu urządzeń zwiększających bezpieczeństwo – mówi Robert Zwoliński z KMP w Skierniewicach.

Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych potwierdza.

– Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na montaż rogatek, sygnalizacji i oświetlenia na przejeździe kolejowo-drogowym na ulicy Bohaterów Westerplatte w Skierniewicach – mówi przedstawiciel biura prasowego PLK. – Prace te planujemy wykonać jeszcze w tym roku.

Jednocześnie trwa zbiórka podpisów pod petycją do kolei w tej sprawie. Akcję zainicjowała poseł Dorota Rutkowska.

– Już w 2007 roku, po wypadku, w którym na tym przejeździe zginął młody chłopak była mowa o tym, że konieczne są dodatkowe zabezpieczenia. Zbierając podpisy chodzi nam o to, żeby tym razem nie zapomniano o przejeździe w Miedniewicach. Tych obietnic dotyczących przejazdu w Miedniewicach już było dużo, więc trzeba trzymać rękę na pulsie.

Montaż zabezpieczeń na przejeździe w Miedniewicach planowany jest jeszcze przed podjęciem dużej kolejowej inwestycji na tej trasie. Kolej planuje modernizację liczącej 160 kilometrów linii nr 12 Skierniewice – Łuków. Inwestycja planowana jest na lata 2022-2025. Rogatki i światła w Miedniewicach pojawić się mają do końca 2019 roku.

5 KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PATRYK

Oba przejazdy powinniscie zrobic ten co na zdjęciu i ten drugi na koncu dawnej ulicy berlinga przy piekarni sa ta najczesciej uzywane nie zabezpieczone przejazdy musialo dojc do wielu wypatkow zanim.zaczeliscie cos w tym kierunku robic

hahah

Ślepym to i tak nić nie pomoże….

Mały

” madry Polak po szkodzie” Na Sierakowicach Prawych tez musiało tylu ludzi zginąć zanim coś z tym zrobiono.

Michael

Myślę iż błędem jest zabezpieczanie przejazdu, gdyż doskonale sprawdza się przy selekcji naturalnej. Która jak wiadomo potrzebna jest cały czas.

Zimer

Wydaje sie ze wystarczy sygnalizacja…i pare latarni ..moga byc z parku wziete bo swieca cala noc niewiadomo poco skoro park zamkniety..

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE