Strona głównaWiadomościPrzetarg na „Budowę siedziby Urzędu Miasta” został rozstrzygnięty

Przetarg na „Budowę siedziby Urzędu Miasta” został rozstrzygnięty

- REKRAMA -

W postępowaniu została wybrana firma NAFIBUD S.A Przedsiębiorstwo jako jedyne złożyło swoją ofertę. Prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia dojdzie do podpisania umowy z wykonawcą.

Zadanie w swojej obecnej fazie będzie polegało na gruntownym zmodernizowaniu wejścia do ratusza, parterowej przestrzeni oraz klatki schodowej. W ramach prac zlikwidowane zostaną wszystkie możliwe bariery architektoniczne, które uniemożliwiały wejście do ratusza osobom niepełnosprawnym, czy nawet mamom, które wybrały się załatwić urzędową sprawę z dziecięcym wózkiem. Na zewnątrz budynku zorganizowany zostanie podjazd dla wózków, same drzwi do ratusza będą nieco przesunięte do wewnątrz. Wspomniane drzwi będą pracowały automatycznie a ich stylistyka nawiąże nie tylko do charakteru budynku, ale także do wizualnej identyfikacji Skierniewic. Wewnątrz również zniknie stopień, który zostanie zastąpiony odpowiednim podjazdem. Na parterze modernizacji poddane zostaną pomieszczenia, w których miejsce znajdzie obsługa podatkowa, odnowiony zostanie punkt interesanta oraz dwie kasy. Na parterze mieszkańcy będą mogli również korzystać z dwóch toalet. Jedna z nich będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych, zostanie ona także wyposażona w przewijak dla maluchów. Od strony technicznej również sporo się zmieni. W planach jest modernizacja węzła cieplnego oraz elementów zasilania energetycznego, co pozwoli sprawniej udostępniać energię np. w czasie plenerowych imprez na rynku. Ciekawostką jest także modernizacja głównej klatki schodowej. Po renowacji to komunikacyjne rozwiązanie będzie wyjątkowo estetycznym elementem wnętrza ratusza, jego prawdziwą ozdobą.

Koszt zadania to 737 939,14 zł burtto. Trzeba jednak pamiętać, że przy modernizacji tego typu zabytkowego obiektu po drodze mogą pojawić się pewne prace dodatkowe. Na bieżąco prace będzie nadzorował także konserwator zabytków.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność na czas remontu. Obsługa podatkowa i kasy przenoszą się do budynku urzędu przy ulicy Senatorskiej 12. Wejście do ratusza ma być dostępne. To, jak zostanie ono zorganizowane, będzie przedmiotem najbliższych ustaleń z wykonawcą. Całość prac ma zakończyć się wraz z końcem listopada.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE