Już w przyszłym roku szkolnym przy Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Skierniewicach ma powstać nowe gimnazjum. Na razie ma być to jedna klasa o profilu lingwistycznym, dalszym krokiem będzie przekształcenie LO w Zespół Szkół złożone z liceum i gimnazjum.

26 lutego na sesji Rady Miasta zostanie przedłożony projekt uchwały powołującej nowe gimnazjum przy LO im. B. Prusa w Skierniewicach. Projekt ma na celu powołanie placówki, która pozwoli na ciągłość edukacji. – Dłuższy kontakt kadry pedagogicznej z uczniami pozwala na poprawę jakości kształcenia, uzyskiwanie wyższych wyników w nauczaniu – mówi Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta ds. oświaty. – Ostatnie lata pokazują, że liceum im. B. Prusa w rankingach niestety dołuje. – dodaje wiceprezydent.

W ostatnim rankingu Perspektyw LO im. B. Prusa zajęło 287 miejsce, natomiast Klasyczne LO im. ks. St. Konarskiego znalazło się na 101 miejscu.

 

- Reklama -

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prusak

Nowy prezydent = nowe porządki… Zaczynamy od niszczenia ponad 100-letniej tradycji Szkoły… To już nie będzie ten sam Prus:(

Również_Prusak

Podaj jeden powód dlaczego nie gimnazjum? Sam jestem obecnie uczniem Prusa i co? Gdzie ta ponad 100-lenia tradycja się niszczy? Wszystkie elitarne licea mają swoje gimnazja, w których już od dziecka szkolą rekrutów umysłowych, tak by do liceum weszli z dużo większą wiedzą, niż weszliby uczniowie z innych gimnazjów.
Ten sam Prus, ale z jedną klasą gimbusów, którzy może będą w przeciwieństwie do innych gimbusów bardziej ogarnięci.
Ale narzekanie jest już we krwi Polaka, w mojej też, ale co tu zrobić :/

Prusaczka

Właśnie gimnazjum i liceum im.B.Prusa to jest 100 letnia tradycja tej szkoły.(od 1918r szkoły państwowej)

voxxi

Wszystko OK, ale mam pytanie gdzie będą sie Ci gimnazjaliści uczyć? Ta szkoła nie jest wystarczająco duża aby przyjąć dodatkową instytucję w swoje progi.