Żłobek ma powstać przy ul. Rawskiej, w okolicach dyskontu Biedronka, na 3 ha miejskiej działce. Ma być skierowany głównie do mieszkańców osiedla przy ul. Rawskiej, Zadębia, centrum. W dalszych planach jest budowa żłobka na Widoku.

Pod uwagę były brane lokalizacje m.in. przy ul. Batorego, jednak brak tam dobrej infrastruktury sanitarnej, czy gazowej, zabytkowy budynek byłego liceum ekonomicznego na ul. Lelewela, czy CKU przy al. Niepodległości. Za ul. Rawską przemawiają wszystkie przyłącza, możliwość dojazdu oraz duża działka.

Na małych Skierniewiczan będzie czekało ok 160 miejsc. Do końca kwietnia musi zostać napisany wniosek do Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Rozpoczęły się już rozmowy z projektantami oraz zostało zlecone wykonanie projektu pod pozwolenie na budowę.

Zastępca prezydenta Eugeniusz Góraj zapowiada, że budowa powinna być rozpoczęta na przełomie lipca/sierpnia, aby 1 września 2016 żłobek mógł przyjąć pierwsze dzieci.

Miasto będzie występowało o dofinansowanie z rządowego programu Maluch.

- Reklama -

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec

żeby żłobek wyglądał tak jak w Rawie, to będzie super

wiocha

przypuszczam, kto wygra przetarg.., ten „architekt” co przedszkole nr 8 zaprojektował. Byle kolorystyka nie przypominała tej z bloków na Widoku 🙂