Przyznano dotacje dla skierniewickich klubów sportowych na 2019 r.

7
6049

W tym roku skierniewickie kluby i stowarzyszenia sportowe otrzymają łącznie 2 mln zł finansowego wsparcia. Tak jak w zeszłym roku największa dotacja, bo 600 tys. zł przypadła Unii Skierniewice.

 

Ze względu na zwiększoną pulę środków o 700 tys. zł w porównaniu do zeszłego roku większość podmiotów dostała wyższe dofinansowanie. Unia Skierniewice zanotowała największe zwiększenie dotacji, bo o 375 tys. zł w porównaniu do 2018 r. (225 tys. zł). Drugim klubem pod względem wysokości otrzymanych pieniędzy jest MLKS WIDOK z 245 tys. zł (178 tys. zł w 2018 r.), a 80 tys. więcej niż w zeszłym roku dostał MMKS WOJOWNIK – 220 tys. zł (140 tys. zł w 2018 r.). Po 140 tys. zł dostaną UKS NAWA (120 tys. zł w 2018 r.) i MKS ÓSEMKA (118 tys. zł w 2018 r.).

Ze wszystkich stowarzyszeń i klubów na tym samym poziomie dofinansowania zostaje MKS SKIER VIS z 50 tys. zł oraz UKS VIS czwartki lekkoatletyczne z 30 tys. zł, a pierwszy raz środki dostanie KS AKADEMIA SZTUK WALKI TIGER – 15 tys. zł, PTTK Oddział PTTK SZANIEC – 11 130 zł i Stowarzyszenie RUGBY CLUB – 5 tys. zł. W tym roku dofinansowania nie otrzyma Okręg Poolskiego Związku Wędkarskiego i MMKS WOJOWNIK – piłka nożna.

Dotacje te są przyznawane na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, co w bardziej szczegółowym ujęciu oznacza: stwarzanie warunków prawno-organizacyjnych i ekonomicznych dla rozwoju kultury fizycznej w tym doskonalenia uzdolnień i sprawności fizycznej, wychowania i rozwoju psychofizycznego człowieka, upowszechnianie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz osób niepełnosprawnych poprzez organizowanie zajęć i współzawodnictwa sportowego w mieście w różnych dyscyplinach sportu oraz organizowanie zajęć, zawodów, imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych o zasięgu lokalnym i poza lokalnym.

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
1 Followers
 
Najbardziej zareagowany komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
4 Autorzy komentarzy
JacekskerekUlicyUlaseba Autorzy ostatnich komentarzy
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Uni
Gość
Uni

Na pewnego kolegę z wIdoku wypłatę Bedzie

dobrze urodzony
Gość
dobrze urodzony

Ciekawa rzecz.Jak Sorrento było klubem grającym w najwyższej lidze z wszystkich klubów piłkarskich to i tak Unia dostała najwięcej.Lepiej przeznaczyć te pieniądze na szkolenie młodzieży.

seba
Gość
seba

Kolego jak Sorento grało w najwyższej lidze z wszystkich klubów piłkarskich to nie Unia tylko Widok dostawał najwiecej ponad 300 tys zł to było za Trębskiego czasów a Sorento dostawało nic przez 8 lat.

Ula
Gość
Ula

No cóż , Come Back czasy Sęka i Bogusza.
Znowu dzieci figa z makiem , a kasiorka na marnych graczy z 4 poziomu rozgrywek.
Ciekawe było by porównanie ile zarabia trener Smalec i jego pseudograjki a ile trenerzy pracujący z młodzieżą.
Prosiłbym portal o takie zestawienie.
Gwarantuje że byle jaki grajek kosi tam co najmniej 2 tys netto.

skerek
Gość
skerek

Trener Smalec 2500 zł a zawodnicy zarabiają od 1500 do 3000 zł

Ulicy
Gość
Ulicy

Ale dysproporcja pomiędzy klubami !
To jakaś farsa.
Biorąc pod uwagę podział i dysproporcje kwot to Unia powinna grać w 1 lidze.
Ciekawe czy to cała kwota z miasta dla Unii czy tylko jakaś cześć a reszta bez podania do opinii publicznej.

Jacek
Gość
Jacek

Ciekawe, czy głosujący za zwiększeniem kwoty dotacji na sport wiedzieli, że tak naprawdę głosują za wsparciem Unii?
Fajny zabieg – zwiększymy budżet żeby skapnęło wszystkim, to nie będą głośno krzyczeć o nieproporcjonalnym wsparciu dla Unii. Nie wiem, czy życzyć klubowi sukcesów ligowych, bo czy miasto będzie w przyszłym roku na nie stać?