- REKRAMA -

Można już korzystać z roweru miejskiego w Skierniewicach. Wystarczy kilka kroków, by cieszyć się darmową jazdą jednośladem.

Rowery pojawiły się na dziewięciu stacjach w naszym mieście. Łącznie do dyspozycji są 72 jednoślady, które można wypożyczać na kilka sposobów. Co ważne, pierwsze 20 minut jazdy w naszym regionie będzie pozbawione opłat.

Jak wypożyczyć rower? 

1. Dołącz
W celu rozpoczęcia korzystania z Systemu Rowerowe Łódzkie konieczne jest dokonanie rejestracji oraz wniesienie opłaty inicjalnej (minimalna kwota 20 zł). Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.rowerowelodzkie.pl, dzwoniąc na Infolinię lub za pomocą aplikacji mobilnej Rowerowe Łódzkie. Po rejestracji, SMS-em na wskazany numer telefonu oraz w wiadomości wysłanej na adres e-mail otrzymasz PIN, niezbędny do korzystania z Systemu Rowerowe Łódzkie. Pamiętaj również o potwierdzeniu rejestracji klikając w link aktywacyjny, który otrzymasz mailem.

Kliknij i pobierz aplikację:
Urządzenia z systemem Android – tutaj
Urządzenia z systemem iOS – tutaj 

2. Wypożycz
Wypożyczenie roweru możliwe jest poprzez: aplikację mobilną Rowerowe Łódzkie, przyłożenie sparowanej karty dotykowej RFID lub kontakt z Infolinią. Za pomocą aplikacji mobilnej: Zeskanuj kod QR na rowerze lub wpisz numer roweru i wybierz WYPOŻYCZ ROWER. Za pomocą karty RFID – wystarczy przyłożyć kartę do czytnika i gotowe.

3. Zwróć rower
Zwrot roweru następuje poprzez zapięcie Blokady O-lock. Jest to blokada dostępna przy tylnym kole jednośladu.

Zwrot roweru w systemie Rowerowe Łódzkie możliwy jest również poza stacją systemu, jednak wyłącznie w obszarze funkcjonowania systemu Rowerowe Łódzkie z zastrzeżeniem miejsc trudnodostępnych, takich jak osiedla zamknięte czy prywatne posesje. UWAGA: W przypadku wypożyczenia roweru ze stacji Rowerowe Łódzkie i zwrócenia go poza stacją systemu, naliczona jest dodatkowa opłata w wysokości 5 zł. Ta sama kwota zostanie każdorazowo pobrana, gdy Użytkownik zarówno wypożyczy, jak i zwróci rower poza stacją Rowerowe Łódzkie.

Aktualną mapę rozmieszczenia rowerów na terenie miasta można znaleźć na stronie www.rowerowelodzkie.pl oraz w mobilnej aplikacji “Rowerowe Łódzkie”

Cennik

  • Opłata inicjalna 20 zł
  • Minimalna kwota uprawniająca do wypożyczenia roweru 10 zł

Opłata za wypożyczenie roweru
Czas wypożyczenia:    

  • Od 1 do 20 minuty 0 zł
  • Pierwsza godzina wypożyczenia (21-60 minuty) 1 zł
  • Druga rozpoczęta godzina wypożyczenia (61-120 minuty) 3 zł
  • Trzecia i każda następna  rozpoczęta godzina 5 zł
  • Pozostawienie roweru poza stacją 5 zł
  • Pozostawienie roweru poza strefą funkcjonowania systemu 200 zł
  • Opłata za przekroczenie 12–godzinnego czasu wypożyczenia 200 zł

Odszkodowanie
Kradzież, utrata lub zniszczenie roweru 2200 zł

Szczegółowe zasady oraz regulamin korzystania z systemu dostępne są na stronie www.rowerowelodzkie.pl 

- Reklama -

Poprzedni artykułZmiana organizacji ruchu wokół targowiska od 28 listopada
Następny artykułSzybkie przelewy międzynarodowe – jak wygląda przelew krok po kroku
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments