- REKRAMA -

Strona główna Wiadomości Ratusz ostrzega przed oszustami

Ratusz ostrzega przed oszustami

Skierniewiczanie uważajcie na osoby, które podszywają się pod przedstawicieli urzędów. W ostatnich dniach do pracowników ratusza docierają informacje o osobach, które rzekomo na zlecenie Urzędu Miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, czy łódzkich urzędów samorządowych, prowadzą w mieście konsultacje. Przestrzegamy przed tego typu oszustami, którzy bardzo często chcą po prostu wyłudzić cenne informacje, np. o posiadanych przez mieszkańców oszczędnościach.

Sytuacja zazwyczaj wygląda podobnie. Osoba zaczepia przechodniów, informuje, że działa na zlecenie konkretnego urzędu, a później wypytuje głównie o sprawy związane z prywatnymi finansami. W ostatnich dniach docierały do nas informacje o tego typu sytuacjach, do których miało dochodzić w Skierniewicach. Oszuści powołują się między innymi na lokalną uchwałę mówiącą o konsultacjach społecznych.

Stanowczo ostrzegamy przed udzielaniem poufnych informacji! Urząd Miasta, ani jego jednostki, w tym Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, nie prowadzi bowiem tego typu działań. Zalecamy więc, by nie wchodzić w dyskusję z podejrzanymi osobami, a w razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się z przedstawicielami Urzędu Miasta (46 834-51-00), czy lokalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (46 833-39-48).

Warto pamiętać także o tym, że o wszystkich akcjach oficjalnie prowadzonych przez ratusz i miejskie jednostki zawsze szeroko informujemy na naszej stronie internetowej www.skierniewice.eu oraz w lokalnych mediach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE