Strona główna Wiadomości Rawska wraz z rondem już oddane do użytku

Rawska wraz z rondem już oddane do użytku [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię [53]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [53]

Na przeszło dwa miesiące przed planowanym zakończeniem inwestycji, dziś (20.08.) oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną ul Rawską (od. al. Niepodległości do ul. Rawskiej) wraz z nowym rondem łączącym Rawską, al. Niepodległości i Kilińskiego. Inwestycja jest kolejnym elementem poprawiającym estetykę ścisłego centrum miasta.

– Inwestycja kosztowała blisko 7,8 mln zł., z czego 4 mln to środki, które pozyskaliśmy z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił podczas otwarcia prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk – Od początku zakładaliśmy, by projekt nawiązywał charakterem do naszego Rynku. Ponadto przebudowę wykorzystaliśmy do wymiany instalacji cieplnych i wodociągowych oraz poprawiliśmy wygląd elewacji kamienic będących w zarządzie spółki ZGM.

Jak zaznaczył Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, skierniewicka inwestycja jest przykładem bardzo dobrej współpracy na linii samorząd – rząd.

– Projekt, który w imieniu miasta złożył prezydent Jażdżyk otrzymał wsparcie na poziomie 80 proc. kosztów kwalifikowalnych. To maksymalny pułap dofinansowania. I patrząc na oddawaną dziś nową drogę wraz z rondem liczę, że wkrótce znów zawitam w Skierniewicach na kolejnym zakończeniu inwestycji. Wiem, że tutejszy samorząd przygotował kolejne dokumenty aplikacyjne.

Przebudowana ulica oraz nowe rondo są dopełnieniem dla skweru Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który zyskał nową nawierzchnię. Płyty ażurowe, które wykonawca wymienił w ramach gwarancji są znacznie trwalsze od poprzedniej koncepcji „zielonego parkingu”.

– To rozwiązanie pokazuje, że można tworzyć miejsca parkingowe dbając jednocześnie o miejską zieleń – mówi doradca w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Sałek –  Skierniewice mogą być przykładem dla innych miast, dlatego też na różnych spotkania i debatach Skwer Popiełuszki wymieniam, jako rozwiązanie pro środowiskowe.

Modernizacja ul Rawskiej to nie tylko nowe rondo oraz nawierzchnia. To też przebudowane skrzyżowania z mniejszymi ulicami: Mireckiego, Długą, Ogrodową oraz Św. Stanisława. Ulica została poszerzona do ok 6 m, powstał nowy chodnik, przejścia dla pieszych zostały podwyższone, zaś w okolicy ronda wybudowano fragment ścieżki pieszo-rowerowej. Wzdłuż całego odcinka powstało około 40 nowych miejsc parkingowych. 

Od najbliższego poniedziałku (24 sierpnia) przywrócona zostanie w tym rejonie komunikacja miejska. Oznacza to, że linie MZK nr 1, 3, 5, 7, 8, 10 oraz „A” powrócą na swą pierwotną trasę. 

Wspomniany przez Wojewodę Bocheńskiego kolejny projekt złożony przez miasto do Funduszu Dróg Samorządowych dotyczy osiedla Halinów, gdzie obecnie prowadzone są prace związane z budową sieci wodno-kanalizacyjnej. Dzięki środkom rządowych oraz miejskim w ulicach tego osiedla położony zostanie nowy asfalt oraz postaną chodniki. 

3 KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lucyfer ze skierniewic

Szkoda że zawsze zapraszają tych klechów na otwarcia. 🔥😡♨

lucjan

A gdzie dystans albo maseczki?

uklad

Ciekawe co ten czarny miał za udział 

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE