Remont drogi w Dębowej Górze

0
4463

Kolejne odcinki dróg powiatowych przejdą w tym roku gruntowny remont. Wśród nich tak zwana aleja Lipowa w Dębowej Górze. Starostwo powiatowe rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Inwestycje sfinansują po połowie samorządy powiatu i gminy Skierniewice.

Dopiero trzeci przetarg wyłonił wykonawcę zadania. Najniższa, złożona w nim oferta była tańsza o ponad 400 tysięcy od tych złożonych w pierwszym postępowaniu konkursowym. Remont kosztować będzie blisko 1 mln 800 tys. złotych. Inwestycja obejmie odcinek 1,2 km. Powstanie 6-metrowa jezdnia i 2-metrowy ciąg pieszo-rowerowy, na terenie zabudowanym w formie chodnika z kostki. Tam gdzie teren jest niezabudowany przejdzie on w jezdnię 8-metrową z oddzielonym dla rowerzystów 2-metrowym pasem.

Powiat liczy też na dofinansowanie remontu odcinka drogi ze Skierniewic do Ludwikowa. Pieniądze miałyby pochodzić z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Starostwo złożyło już wniosek do wojewody w tej sprawie. Powstałaby również 6-metrowa jezdna i 2-metrowy ciąg pieszo-rowerowy. Dofinansowanie miałoby wynieść 60 procent kosztów. Cena kosztorysowa zadania opiewa na 2 miliony 400 tys. zł. Starosta Mirosław Belina ma nadzieję, że w połowie maja do samorządu dotrą dobre wiadomości o przydzieleniu pieniędzy na ten cel.

W dalszej kolejności powiat chce wyremontować odcinek od końca alei lipowej do Żelaznej i kolejne fragmenty tej drogi do Celigowa.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o