Strona główna Wiadomości Remont ratusza w Skierniewicach zakończony

Remont ratusza w Skierniewicach zakończony [ZDJĘCIA]

W poniedziałek (18.01) nastąpił odbiór techniczny modernizacji wejścia do zabytkowego ratusza. Obecnie trwają ostatnie prace związane z wyposażaniem poszczególnych pomieszczeń, między innymi w meble, sprzęt komputerowy oraz akcesoria biurowe.

Część wyposażenia (lady, szafy na dokumenty) już znalazła się w budynku. Pozostałe elementy są sukcesywnie montowane, między innymi w istniejącym tam punkcie obsługi interesanta.

– Punkt to jedna z jakościowych zmian, która zafunkcjonuje po remoncie. Właśnie w tym miejscu wykwalifikowani pracownicy Urzędu Miasta będą kompleksowo obsługiwali wszystkich petentów. Co ważne, ratusz po remoncie stanie się obiektem dostępnym dla osób niepełnosprawnych oraz dla matek, które do urzędu wybierają się np. z pociechą w wózku. To znacząca zmiana, na którą warto zwrócić uwagę – mówi Przemysław Rybicki rzecznik UM Skierniewice .

Jeśli chodzi o zakres zadania, polegało ono na remoncie parteru i klatki schodowej ratusza. Wśród dotychczasowych prac dokonano między innymi rozbiórki fragmentów ścian, demontażu stolarki drzwiowej, rozbiórki stopni w strefie wejściowej, czy rozbiórki boazerii drewnianych. Usunięto lamperie oraz wyposażenie punktów kasowych. Na ścianach pojawiła się m.in. odsłonięta i uzupełniona cegła, podłogę wykończono kamienną posadzką marmurową. Kompleksowo przebudowano także toaletę.

Wartość prac zgodnie z umowami to 1.028.121,92 zł brutto.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE