- REKRAMA -

Strona głównaKultura„Rocznik Skierniewicki. Studia z dziejów miasta i regionu” - rusza nabór publikacji

„Rocznik Skierniewicki. Studia z dziejów miasta i regionu” – rusza nabór publikacji

- REKRAMA -

W Muzeum Historycznym Skierniewic odbyło się spotkanie, którego celem było przybliżenie prac nad wydawnictwem „ Rocznik Skierniewicki. Studia z dziejów miasta i regionu”. Publikacja, której wydaniem zajmie się wydawnictwo DIG jest jednym z projektów realizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego na ten rok. 

- REKRAMA -

Rocznik, który wzorowany jest na swoim odpowiedniku z Łowicza, to zbiór artykułów przygotowanych przez historyków i osoby wchodzące w skład zespołu redakcyjnego. Znalazło się w nim miejsce również dla osób, które na co dzień nie zajmują się naukowo historią miasta, ale które chcą się podzielić np. swoimi wspomnieniami. Jak mówią przedstawiciele zespołu „Rocznik ma na celu gromadzenie i propagowanie wiedzy na temat historii miasta Skierniewice i jej ważnych postaciach, również w kontekście historii Polski. Publikacja ma przedstawiać i dokumentować historię dziejów Skierniewic oraz regionu, a także przedstawiać bibliografię Skierniewic i regionu (opisy bibliograficzne)”

Dlatego też wszyscy, którzy chcieliby zamieścić swój materiał dotyczący historii miasta mogą takowy złożyć do Muzeum Historycznego Skierniewic w terminie do 15 maja br. 

- Reklama -

Na stronie internetowej Muzeum można znaleźć wszelkiego rodzaju przydatne informacje. Wśród nich Instrukcja dla Autorów publikacji oraz opis procedur związanych z publikacją. 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
– pod nr telefonu: 573 447 126
– email: [email protected]
– osobisty w Muzeum Historycznym Skierniewic 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE