Rower miejski wystartuje w Skierniewicach

0
2961

Skierniewice będą miały miejskie rowery. Już niebawem wszyscy będą mogli skorzystać z ogólnodostępnych jednośladów. Na terenie miasta powstanie 9 stacji z ponad 70 rowerami. W ostatnich dniach udało się pozyskać na ten cel zewnętrzną dotację.

Wspólny projekt przygotowuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. „Rowerowe Łódzkie” zakłada zorganizowanie między Łodzią a Warszawą 125 stacji, na których stanie ponad 1000 jednośladów. Stworzy to kompatybilny system, co oznacza, że każdy będzie mógł wybrać się rowerem miejskim ze Skierniewic do dowolnego miasta objętego programem i tam zostawić pojazd na wybranej stacji – bez konieczności powrotu do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

– Skierniewice stają się miastem „fit”. Mamy już 10 siłowni plenerowych, kolejne są w planach. Zaczynamy przebudowę skierniewickiego zalewu Zadębie i rekreacyjnej ścieżki dookoła tego obiektu (więcej na ten temat). Powstanie wyciąg do nart wodnych, a teraz jeszcze dochodzi nam świetna informacja o budowie systemu rowerów miejskich. Co ważne, jednoślady zostaną zakupione w ramach projektu dotowanego z zewnątrz, a więc miasto nie zainwestuje w ten projekt ogromnych środków własnych – tłumaczy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W Skierniewicach rowerowe stacje powstaną na osiedlu Rawka (przy ul. św. M. Kolbe), na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na ul. Makowska, na pl. Dworcowym, przy ul. Wita Stwosza (obok kinoteatru Polonez), na Rynku, na ul. Lipowej oraz na ul. Konwaliowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o