Strona głównaWiadomościRower miejski wystartuje w Skierniewicach

Rower miejski wystartuje w Skierniewicach

- REKRAMA -

Skierniewice będą miały miejskie rowery. Już niebawem wszyscy będą mogli skorzystać z ogólnodostępnych jednośladów. Na terenie miasta powstanie 9 stacji z ponad 70 rowerami. W ostatnich dniach udało się pozyskać na ten cel zewnętrzną dotację.

Wspólny projekt przygotowuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. „Rowerowe Łódzkie” zakłada zorganizowanie między Łodzią a Warszawą 125 stacji, na których stanie ponad 1000 jednośladów. Stworzy to kompatybilny system, co oznacza, że każdy będzie mógł wybrać się rowerem miejskim ze Skierniewic do dowolnego miasta objętego programem i tam zostawić pojazd na wybranej stacji – bez konieczności powrotu do miejsca, z którego wyruszyliśmy.

– Skierniewice stają się miastem „fit”. Mamy już 10 siłowni plenerowych, kolejne są w planach. Zaczynamy przebudowę skierniewickiego zalewu Zadębie i rekreacyjnej ścieżki dookoła tego obiektu (więcej na ten temat). Powstanie wyciąg do nart wodnych, a teraz jeszcze dochodzi nam świetna informacja o budowie systemu rowerów miejskich. Co ważne, jednoślady zostaną zakupione w ramach projektu dotowanego z zewnątrz, a więc miasto nie zainwestuje w ten projekt ogromnych środków własnych – tłumaczy prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W Skierniewicach rowerowe stacje powstaną na osiedlu Rawka (przy ul. św. M. Kolbe), na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na ul. Makowska, na pl. Dworcowym, przy ul. Wita Stwosza (obok kinoteatru Polonez), na Rynku, na ul. Lipowej oraz na ul. Konwaliowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE