Rowery miejskie od października w Skierniewicach

10
8154
fot. INFOSkierniewice.pl/Adam Sobieszek

Już w październiku skierniewiczanie będą mogli korzystać w miejskiego roweru. Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpoczął montowanie stacji rowerowych. Pylony już stoją, w najbliższych dniach zamontowane zostaną kolejne elementy systemu. Kompletne stacje gotowe będą do końca września.

W Skierniewicach do dyspozycji będą 72 jednoślady zaparkowane w 9 stacjach Powstaną one na osiedlu Rawka (przy ul. św. M. Kolbe), na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na ul. Makowska, na pl. Dworcowym, przy ul. Wita Stwosza (obok kinoteatru Polonez), na Rynku, na ul. Lipowej oraz na ul. Konwaliowej.

Uruchomienie roweru miejskiego nastąpi w październiku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że rower miejski w województwie ruszyć ma we wszystkich miastach jednocześnie. „Rowerowe Łódzkie” obejmuje 10 miast. Powstanie w nich 125 stacji rowerowych, do dyspozycji mieszkańców województwa będą 1002 jednoślady.

– Za cały projekt odpowiada Urząd Marszałkowski. Naszym zadaniem jako miasta było przygotowanie miejsc na stacje rowerowe i zapewnienie infrastruktury i sieci internetowej – wyjaśnia Arkadiusz Kopczewski z wydziału prasowego. – Jako pierwsi byliśmy gotowi do inwestycji i mamy nadzieję, że już niedługo rower miejski w Skierniewicach stanie się faktem.

Ustalone zostały już także opłaty za korzystanie z roweru publicznego.

– Pierwsze pół godziny będzie bezpłatne natomiast do godziny kosztować będzie 1 zł. Każda z osób po raz pierwszy logująca się do systemu będzie musiała wnieść opłatę manipulacyjną w wysokości 20 złotych. Pieniądze te znajdą się na koncie danego użytkownika. W momencie gdy przekroczy on darmowe pół godziny, to właśnie z tego konta pobierana będzie opłata za korzystanie z roweru.

- Reklama -

10 KOMENTARZE

    • zawsze znajdzie sie taki co: że źle, że na zimę, że na wiosnę, że nie robią, że jak juz robią to źle.
      a że przodem, a że tyłem, a że słońce świeci, a że nie świeci. zrobią na zimę…. no i fajnie. od pierwszych dni wiosny będzie jak znalazł. a nasze zimy sa takie że śmiało rowerem można jeździć.
      ale dla ciebie wiecznie niezadowolony mieszkańcu możemy w taką stację dla rowerów wstawić specjalnie dla Ciebie sanki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here