Strona głównaWiadomościRowery miejskie od października w Skierniewicach

Rowery miejskie od października w Skierniewicach

- REKRAMA -

Już w październiku skierniewiczanie będą mogli korzystać w miejskiego roweru. Urząd Marszałkowski w Łodzi rozpoczął montowanie stacji rowerowych. Pylony już stoją, w najbliższych dniach zamontowane zostaną kolejne elementy systemu. Kompletne stacje gotowe będą do końca września.

W Skierniewicach do dyspozycji będą 72 jednoślady zaparkowane w 9 stacjach Powstaną one na osiedlu Rawka (przy ul. św. M. Kolbe), na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na ul. Makowska, na pl. Dworcowym, przy ul. Wita Stwosza (obok kinoteatru Polonez), na Rynku, na ul. Lipowej oraz na ul. Konwaliowej.

Uruchomienie roweru miejskiego nastąpi w październiku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że rower miejski w województwie ruszyć ma we wszystkich miastach jednocześnie. „Rowerowe Łódzkie” obejmuje 10 miast. Powstanie w nich 125 stacji rowerowych, do dyspozycji mieszkańców województwa będą 1002 jednoślady.

– Za cały projekt odpowiada Urząd Marszałkowski. Naszym zadaniem jako miasta było przygotowanie miejsc na stacje rowerowe i zapewnienie infrastruktury i sieci internetowej – wyjaśnia Arkadiusz Kopczewski z wydziału prasowego. – Jako pierwsi byliśmy gotowi do inwestycji i mamy nadzieję, że już niedługo rower miejski w Skierniewicach stanie się faktem.

Ustalone zostały już także opłaty za korzystanie z roweru publicznego.

– Pierwsze pół godziny będzie bezpłatne natomiast do godziny kosztować będzie 1 zł. Każda z osób po raz pierwszy logująca się do systemu będzie musiała wnieść opłatę manipulacyjną w wysokości 20 złotych. Pieniądze te znajdą się na koncie danego użytkownika. W momencie gdy przekroczy on darmowe pół godziny, to właśnie z tego konta pobierana będzie opłata za korzystanie z roweru.

10 KOMENTARZE

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
powodzenia

Brawo włodarze uruchamiać rower na zimę! super powodzenia!

skierki

zawsze znajdzie sie taki co: że źle, że na zimę, że na wiosnę, że nie robią, że jak juz robią to źle.
a że przodem, a że tyłem, a że słońce świeci, a że nie świeci. zrobią na zimę…. no i fajnie. od pierwszych dni wiosny będzie jak znalazł. a nasze zimy sa takie że śmiało rowerem można jeździć.
ale dla ciebie wiecznie niezadowolony mieszkańcu możemy w taką stację dla rowerów wstawić specjalnie dla Ciebie sanki.

Bardzo dobry pomysl

Zamknij pysk nie podoba ci sie to nie komentuj @Powodzenia

Tom zimer

Wreszcie w Skierniewicach, niedowiary.

żona cysia

czy admin może zareagować na prostackie wpisy?

prowokator

a co jest tu wulgarnego?

Gość

I gdzie te rowery? Czekamy aż w Żyrardowie skończy się sezon?

Tom zimer

Wreszcie mamy prezydenta z jajami…a ni z dlugami

Tom zimer

Jak powiedzial ze benda to benda nie ma co sikac…..

Majster

Ale już od strony Trzcińskiej, Rawskiej to widać nikt z radnych tam nie mieszka. Brawo włodarze!!!

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE