- REKRAMA -

Pomiędzy Zespołem Szkół nr 4, a spółką UDS z Nowego Kawęczyna podpisano umowę, która otwiera możliwość uruchomienia kolejnej klasy patronackiej w skierniewickiej szkole. Nowy kierunek ruszy już we wrześniu, a uczniowie będą mogli zdobyć zawód technika procesów introligatorskich.

Inicjatywa z jaką wyszły szkoła i spółka doskonale wpisuje się w politykę edukacyjną prowadzoną przez skierniewicki ratusz. Od dwóch lat w mieście promowana jest idea szkolenia dualnego i tworzenia klas patronackich. Daje to szansę młodym osobom, które zdecydują się na taki wybór, kształcić się w rzeczywistych warunkach pracy. W Zespole Szkół nr 4 będzie to już 5 kierunek kształcenia zawodowego, a trzeci w ramach tzw. klasy patronackiej. Dwa kierunki nie objęte patronatem pracodawcy to spedytor i technik procesów graficznych. W ramach klas patronackich szkoła ma podpisane umowy z PKP i kształci techników transportu i automatyki kolejowej oraz Horteksem, w którym zawód zdobywają technicy technologii żywności.

Podpisana dziś umowa daje ogromne możliwości jednej i drugiej stronie. Szkoła zyskuje nowy kierunek kształcenia, uczniowie bardzo dobry zawód, a my jako spółka potencjalnych przyszłych pracowników – zapewniał prezes spółki Andrzej Bączkowski. Już teraz w umowie zawartej pomiędzy szkołą, a spółką zapisano, że zatrudnienie w UDS znajdzie minimum 50% absolwentów nowego kierunku kształcenia.

Radości z podpisanej umowy nie krył również dyrektor placówki Darosław Sadowski. Nowa klasa patronacka daje uczniom możliwość kształcenia zawodowego w dużej firmie z ogromnym doświadczeniem i zapleczem technicznym. Zdobywany tu zawód to gwarancja znalezienia w przyszłości dobrze płatnej pracy. Uczniowie nie będą musieli także dojeżdżać na własny koszt do Nowego Kawęczyna i będą mogli skorzystać z transportu zapewnionego przez spółkę. Dodatkowo osoby zainteresowane nowym kierunkiem mogą skorzystać z tworzonego w chwili obecnej specjalnego systemu stypendialnego dla najzdolniejszych uczniów. Dla szkoły jest to też szansa do zwiększenia naboru uczniów do tej placówki.

- Reklama -

ŹRÓDŁOUrząd Miasta Skierniewice
Poprzedni artykułBWA Skierniewice: wystawa „DZIAŁANIA RZEŹBY OBIEKTY”
Następny artykułBWA Skierniewice: wykład „ARCHITEKTURA ŁODZI W 20-LECIU MIĘDZYWOJENNYM”
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments