Rusza ogromna inwestycja obejmująca swym zasięgiem całe osiedle Halinów

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [7]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [7]
Najpierw kanalizacja potem gaz i nowe drogi. Rusza ogromna inwestycja obejmująca swym zasięgiem całe osiedle Halinów. W środę (10.07) podpisana została umowa z wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Nowa infrastruktura powstanie w ulicach: Halinów, Na Piaski, Podmiejskiej, Bocznej, Żwirowej i Napoleońskiej.

Za 7 milionów złotych konsorcjum firm Tadeusza Sowika i Łukasza Sowika wybuduje sieć kanalizacji sanitarnej długości około 3,25 km oraz 2.79 km. kanalizacji deszczowej. Termin realizacji wyznaczono na maj 2021 roku. Prezes spółki WOD KAN Jacek Pełka mówi, że rozpoczynające się inwestycje spowodują rozwój tej części miasta.

– Liczymy na to, że rozwiną się inwestycje mieszkaniowe na tym terenie – mówi prezes miejskiej spółki. – Nowa sieć kanalizacyjna obejmie teren, na którym znajduje się 120 posesji. Zameldowanych tam jest około czterystu osób. Dzięki nowej infrastrukturze, niedługo, mam nadzieję ta liczba się zwiększy.

Po zakończeniu budowy kanalizacji i doprowadzeniu sieci gazowej  miasto wykona nowe nawierzchnie dzisiaj gruntowych ulic.

– My jako miasto jesteśmy już przygotowani, mamy dokumentacje projektową na zrobienie dróg po tych wszystkich instalacjach – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Powstanie ponad dwa i pół kilometra dróg, ścieżki pieszo-rowerowe, będzie też nowe oświetlenie. Koszt tej całej inwestycji

szacujemy na około 10 mln złotych, ale będziemy się starać o dofinansowanie. Takie podejście do inwestycji, kiedy udaje się od razu zrobić wiele rzeczy, to według mnie nowa jakość w tym mieście – dodaje.

Budowa kanalizacji na osiedlu Halinów to największa inwestycja związana z budową kanalizacji, realizowana w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w mieście Skierniewice – etap III”. Wartość całego przedsięwzięcia  to ponad 42,5 mln złotych. Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi ponad 21,5 mln złotych.

- Reklama -

Poprzedni artykułNowi dyrektorzy w skierniewickich szkołach
Następny artykułFundacja Zdrowia i Kultury Kochaj Życie wycofuje się z budowy kliniki ortopedii w Skierniewicach
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments