Strona głównaPolecamyRuszają przygotowania do tegorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

Ruszają przygotowania do tegorocznego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw

- REKRAMA -

Urząd Miasta ogłosił przetarg na organizację głównej części 41. Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Zwycięzca przetargu zajmie się przygotowaniem wydarzeń na Rynku przed Ratuszem, czyli m.in. organizacją występów gwiazd, czy pokazem sztucznych ogni i mappingiem na fasadzie urzędu.

Po przeprowadzonej wśród mieszkańców ankiecie dotyczącej gwiazd skierniewickiego święta wyłoniła sie potencjalna lista wykonawców.

– Znaleźli się na niej: Kult, Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Mrozu, Cleo, Wilki, Zespół Boys, Piękni i Młodzi, a także kabaret Paranienormalni i Formacja Chatelet. To nasza wstępna propozycja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tak będzie wyglądał gwiazdozbiór tegorocznego święta – informuje rzecznik urzędu miasta Przemysław Rybicki.

Nowością tegorocznej imprezy ma być mobilne studio umożliwiające transmisje na żywo, na głównej scenie z wydarzeń dziejących się w innych punktach miasta. W programie tradycyjnie znajdą się Targi Ogrodniczo-Rolne, Wybory Kwiatu Skierniewic i wiele znanych już wielbicielom tej imprezy atrakcji.

– Zawsze chcemy, żeby nasze święto się rozwijało, więc i tym razem pojawią się nowe atrakcje. Po raz drugi odbędzie się Festiwal Roślinożerców. Impreza w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, warto do niej powrócić. To jest też rok wyborczy, a to oznacza, że nasze ogrodnicze święto cieszyć się będzie jeszcze większym, niż zwykle, zainteresowaniem – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk.

11 KOMENTARZE

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza

A będą w tym roku, jakie gwiazdy zagraniczne?

SKIERNIEWICZANIN

Gdzie będą prawdziwe jabłka od zwykłych sadowników (stoisko, numer, ulica), niepryskane i podobnie: gdzie będą warzywa i kwiaty? Co roku to święto wygląda gorzej, a zamawianie gwiazd i gwiazdeczek za pieniądze mieszkańców to nie sztuka tylko siara, jeśli brak ducha Święta, podobnie, jak od lat brak ducha kultury.

Ja tu mieszkam

A czy mozecie wziac jakies gwiazdy zagraniczne ? Disco polo jest spoko ale sa takze inne imprezy a na swieto to wezta sie troche postarajta…

Kabareciarz

Kabaret Paranienormalni raczej do Skierniewic nie przyjedzie. W grudniu 2017 roku grupa zawiesiła swoją działalność. Odszedł od niej kolega Igor, ten od Mariolki. Obecnie trwa casting na nowego Igora i tworzenie programu, z którym grupa ma rozpocząć występy na jesieni.

Tom

I znowu pijane bydło będzie rozrabiać a policji jak zwykle nie widać

Haha

Przenieść to niby święto na poligon.
I uwolnić centrum miasta od tego dziadostwa

Elka

Ceny za byle piwko, sok, grzaniec i pójdę chleba jak w restauracji na Pl. Zamkowym …

Uczestnik

Uważam , że Nasze ” Święto” już się wszystkim przejadło . NIC się na nim nie zmienia, nawet ustawienie stoisk co roku jest takie samo. Za mało na prawdę ważnych elementów na takim festynie , gdzie jest ogromna ilość ludzi . Może jakaś profilaktyka zdrowotna , porady dla ludzi starszych, a poza tym przy tak ogromnej ilości ludzi za mało jest pracowników ochrony , służb porządkowych . Warto, aby władze miasta zastanowiły się zarówno nad sensem niniejszej imprezy jak również nad zmianą jej charakteru . W chwili obecnej wydaje się, że jest to impreza PIWA , KEBABÓW i ZAPIEKANEK z… Czytaj więcej »

Zenona Górniak

popieram pana Swieto owoców i warzyw a tego jest najmniej a te stoiska to faktycznie mają ceny z kosmosu

Ja

Moglibyście spróbować zaprosić Alvaro Soler lub Ritę Ore

Skierniewiczanin

Ta impreza to się nie przejadła i powinna być kontynuowana bo to jedyna okazja że o Skierniewicach
więcej słychać w kraju.A takiego typu imprezy są organizowane w całym kraju.Takiego typu imprezy organizowane są w miejscach łatwo dostępnych,a u nas już takiego miejsca niema .Jak był teren gdzie
można by było organizować takie imprezy,a w ciągu roku mógł by być parking w centrum miasta z prawdziwego zdarzenia ,to się plac sprzedało żeby pobudować blok,a organizowanie imprez odbywać się będzie na poligonie bo w mieście praktycznie niema miejsca.Nie wspominając o parkowaniu ,to pozostały trawniki.
To święto kwiatów jest pod wielkim znakiem zapytania.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE