Ruszyły konferencje „Wychowanie to wyzwanie”

0

- REKRAMA -

Zobacz galerię [20]
Adam Sobieszek
Zobacz galerię [20]

Po raz trzynasty już w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach odbyła się konferencja, której organizatorem jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna. Jej tematyka dotyczyła zagrożeń, na które mogą napotkać dzieci. Chodzi przede wszystkim o narkotyki, dopalacze oraz niebezpieczeństwo płynące z internetu.

– Problematyka omawiana dziś podczas spotkania odpowiada zapotrzebowaniu, jakie płynie od strony rodziców, nauczyli jak również pedagogów szkolnych – mówi dyrektor Poradni Barbara Gogol – Dlatego też staraliśmy się zaprosić prelegentów, którzy omówią poszczególne zagadnienia.

W konferencji wzięło udział blisko 250 osób z tereny całego powiatu skierniewickiego. Nie tylko nauczyciele czy też dyrektorzy placówek oświatowych ale też i rodzice. – Bardzo mnie cieszy, że z każdej placówki, a jest ich pod naszą opieką 57, przyjechali rodzice – mówi dyrektor Gogol – Zaproszenia na konferencję były znacznie wcześniej wysyłane dzięki czemu mogli (rodzice) znaleźć czas na przyjazd do Skierniewic. 

Konferencje to nie tylko wykłady i prelekcje, W tej edycji organizatorzy pokusili się również o warsztaty przeznaczone dla kadry pedagogicznej. 

– Tą konferencję rozpoczynamy cały cykl spotkań – mówi szefowa Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej – W maju odbędzie się spotkanie z dr Pawłem Kropiwnickim, lekarzem psychiatrą, który prowadzi konsultacje w naszej poradni. 

- Reklama -

Poprzedni artykułEnergetyka Cieplna Sp. z o.o. realizuje inwestycję polegającą na budowie sieci ciepłowniczej w modernizowanej ul. Rawskiej
Następny artykułOlimpic Słupia – najlepszy zespół województwa łódzkiego
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments