Rynek pełen świątecznych atrakcji – Wielka Moc 2018

1
6737
fot. UM Skierniewice

Już za chwilę w Skierniewicach ponownie zagości wiosna, a wraz z nią świąteczna atmosfera. 23 marca wystartuje doroczny Jarmark Wielkanocny ze smakołykami. Dwa dni później, w niedzielę (25.03) odbędzie się trzecia edycja imprezy plenerowej – Wielka Moc.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Najwyższa pora zatem przygotować się na te najważniejsze święta w roku. Miejski ratusz podobnie jak w latach poprzednich przygotował sporo atrakcji dla mieszkańców.

Świąteczna wioska pełna smakołyków i atrakcji

I tak świętowanie rozpoczniemy już 23 marca. Wówczas na płycie rynku pojawią się drewniane domki pełne świątecznych ozdób i tradycyjnych smakołyków. Wielkanocny Jarmark będzie otwarty do 28 marca, a w klimatycznej wiosce znajdziemy między innymi mazurki, serki, wędliny i pieczywo, a także ręcznie wykonane dekoracje, króliczki, kurki, pisanki, palemki i kwiatowe kompozycje. Drewniane domki otwarte będą w godzinach 10.00 – 18.00 zaś w soboty i niedzielę – 10.00 14.00. Zmieni się także przestrzeń rynku. Okoliczne latarnie obrosną wielkanocnymi malowidłami, na drzewach zawisną pisanki, a przy fontannie pojawi się wóz wypełniony pisankami. Zrobi się pięknie, kolorowo, a co najważniejsze wiosennie.

Po raz pierwszy od 23 do 28 marca między godziną 15:00, a 17:00 ( w sobotę 11:00 – 14:00) na płycie rynku obok domków będą przygotowane wyjątkowe atakcje dla najmłodszych. W pierwszy dzień fuinkcjonowania jarmarku (23.03) odbędzie się m.in.: wielkanocna gra terenowa, warsztaty “wiosenne dekoracje”, konkursy profiolaktyczne z nagrodami – bezpieczne święta czy street fashion. O bezpieczeństwo zadba posterunkowy sygnałek, a zabawę umili kolorowy świat klocków lego. W sobotę (24.03) od 11:00 czekają za to warsztaty z dźwięków wiosny, happeningi teatralne, skierniewickie klasyki, bazarek fundacji roka i konkursy z nagrodami. Kulminacyjnym punktem będzie niedziela (25.03) kiedy to będziemy się bawić na wielkim pikniku rodzinnym Wielka Moc. Poniedziałek (26.03) będzie z myślą o miłośnikach jazdy na rowerze. Pojawi się za to tor Pump Truck, będzie można oznakować rower, czy wziąć udział w grach i zabawach sportowych i wygrać nagrody. We wtorek i środę (27/28. 03) na rynku zagości miasteczo Radia RSC i po raz pierwszy mini warsztaty survivalowe (tylko 27.03) . Odbędą się także warsztaty dekoracyjne, a do wygrania będą kolejne nagrody. Plakat do pobrania poniżej.

WielkaMoc na tydzień przed świętami

Najwięcej będzie się działo w ostatnią niedzielę marca (25.03). Między godziną 10:00, a 16:00 na Rynku odbędzie się bowiem plenerowa impreza WIELKAMOC. Na scenie będziemy podziwiać konkursy i animacje, koncerty, występy taneczne oraz rodzinny interaktywny program muzyczny „Pisanki z niespodzianką”. Na najmłodszych czekają warsztaty artystyczne: świąteczne majsterkowanie z Castoramą, ogródek plecionkarski, czy kolorowanie strusich jaj. Będzie też kura znosząca złote jaja czy wielkanocny króliczek. Tradycyjnie na rynku będziemy mogli spotkać także aktorów z grupy teatralnej Com.pl.ex i maskotki ze słodyczami. Wśród atrakcji przewidziano również strefę zabaw dla dzieci, przejazdy bryczką, dmuchańce, kolejka, grę terenową oraz malowanie buziek.

Zbiórka publiczna dla Jakuba Stefanowskiego

Dodajmy, że w trakcie trwania Wielkiej Mocy po raz kolejny będziemy zbierać pieniądze dla Jakuba Stefanowskiego. Przypomnijmy, że niespełna osiemnastoletni uczeń „Ekonomika” od miesięcy walczy z chorobą nowotworową. W Polsce wyczerpano już możliwości leczenia. Jedyną nadzieją jest operacja w Niemczech, która jednak sporo kosztuje. Na ten moment potrzeba prawie 300 tys. zł. W akcję pomagania włączyło się miasto, uczniowie i nauczyciele ekonomika i „dziewiątki” oraz ludzie dobrej woli. Drogie leczenie ma uratować mu życie. Pomóc można przekazując 1% podatku (należy w formularzu PIT wpisać KRS:0000276365 z dopiskiem „Na leczenie Jakuba Stefanowskiego”. Pieniądze można cały czas wpłacać także na konto Fundacji Pomocy Społecznej „Chodźmy Razem” – Bank Zachodni WBK 1 odział w Skierniewicach 9410 90 2590 0000 0001 3556 8124 z dopiskiem – „Na leczenie Jakuba Stefanowskiego.

Pojawi się też Bazarek Fundacji Pomocy Zwierzętom ROKA pilnowanego przez ambasadorkę – sunię Messa. Pod namiotem będziemy mogli kupić psie gadżety i wesprzeć działalność fundacji.

1 KOMENTARZ

  1. Było bardzo fajnie tylko niestety moje dziecko zgubiło dowód, co prawda to dowód z clubcardu, ale zależy nam, żeby odzyskac. Czy nikt nie znalazł???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here