Strona głównaWiadomościGmina SkierniewiceRzutem na taśmę radni gminy Skierniewice uchwalili tegoroczny budżet

Rzutem na taśmę radni gminy Skierniewice uchwalili tegoroczny budżet [VIDEO]

- REKRAMA -

Rzutem na taśmę radni gminy Skierniewice uchwalili tegoroczny budżet. Wydatki w obowiązującym planie finansowym określono na poziomie 45,6 mln zł, zaś dochody to 43 mln. Na inwestycje przeznaczono 8,2 mln zł, z czego najwięcej środków zostanie przeznaczonych na budowę hali sportowej w Sierakowicach Prawych. 

- REKRAMA -

– Na wielkość budżetu duży wpływ mają środki zewnętrzne, które staramy się pozyskiwać – mówi wójt Czesław Pytlewski – Od samego początku deklarowałem, że na wszelkiego rodzaju inwestycje będę szukać pieniędzy, czy to w ramach środków unijnych czy też krajowych. Poza tym wprowadziłem szereg oszczędności. Przykładem może być remont gminnych dróg, który wykonujemy własnymi siłami. Odśnieżanie zlecamy, ponieważ kształt gminy powoduje, że muszą działać trzy podmioty, które dbają o zimowe utrzymanie naszych dróg. 

Jak zaznacza wójt Pytlewski budżet nie jest dokumentem, którego nie można zmienić. – Już teraz wiem, że lada moment ruszą środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na instalacje proekologiczne. Chodzi tu o fotowoltaikę, piece na pellet oraz pompy ciepła. Wtedy też odpowiednie zapisy znajdą się w budżecie.

- Reklama -

Tegoroczny budżet radni gminy przyjęli jednogłośnie, Czternaście głosów „za”. Na taki wynik miały wpływ zmiany, które gminni rajcy w trakcie  debaty w projekcie wprowadzili. Z pewnością jedna z nich nie ucieszy pracowników Urzędu Gminy, gdyż decyzją radnych wycofano z projektu pieniądze przeznaczone na podwyżki. Skutkuje to tym, że w wydziale Inwestycji będzie zatrudnienie na poziomie ½ etatu. Pół etatu też przeznaczone będzie na komórkę zajmującą się pozyskiwaniem środków unijnych 

Inna zmiana wprowadzona przez radnych to uszczuplenie o 100 tyś. zł środków na promocje. – Te środki nie służą promowaniu mojej osoby, czy też poszczególnych pracowników Urzędu Gminy. Dzięki nim wspieramy różne przedsięwzięcia edukacyjne, kulturalne. Przykładem może być nadanie sztandaru szkole w Żelaznej. To pieniądze zapisane w „promocji” były przeznaczane na organizowanie pikników rodzinnych, czy też świątecznych spotkań z prezentami.

6 KOMENTARZE

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

Na odśnieżaniu to akurat w tym roku są
oszczędności więc może starczy na remont drogi od „traktu bolimowskiego” do Grabskiego Sioła.

Michał

rada zabrała kasę wójtowi, teraz zabrali pracownikom gminy. Ciekawe kiedy sobie obniżą diety! Drodzy radni wybory się zbliżają i z niektórymi trzeba będzie się pożegnać bo się zasiedzieli na stołkach

Ania

to już wiem że by nie głosowac na biernata cwaniaka

anonimowe

Ktoś tego wójta wybrał na to stanowisko sam się wójtem nie ogłosił i nie można mu utrudniać wykonywania pracy bo ani się obejrzycie jak zostaniecie w tyle z inwestycjami a wtedy straci poparcie społeczne nie tylko wójt ale radni też.To grupa jakichś mącicieli a nie strażników budżetu.

iza

Działalność społeczna powinna być wykonywana społecznie. To wyróżnienie przez mieszkańców, którzy powierzają swoją gminę powinno samo w sobie motywować do najlepszej pracy dla swojej wspólnoty. Żal, że niektórym społeczne pieniądze kojarzą się z korytem bez dna. Pozdrawiamy przewodniczącego Baranowskiego i radnego Biernata, wiemy na kogo nie głosować!

Jolanta

Panele fotowoltaiczne ? Coś więcej w temacie? Z tego co wiem to solary miały być.

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE