- REKRAMA -

Strona główna Wiadomości Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Seniorze, zaszczep się przeciwko grypie!

Skierniewickie przychodnie zdrowia po raz kolejny przystąpiły do akcji szczepień ochronnych przeciwko grypie. Lada dzień w placówkach pojawiają się plakaty informujące o akcji i zachęcające do zaszczepienia się. Akcja trwa od początku września do 30 listopada.

– Szczepienia dla osób starszych, które ukończyły 60. rok życia, współfinansowane są z budżetu Miasta Skierniewice – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. – Wzorem lat ubiegłych, współfinansujemy zakup 950 szczepionek. Mieszkańcy Skierniewic, którzy urodzili się w 1955 roku i starsi płacą tylko 5 zł. – dodaje prezydent.

Mieszkańcy Skierniewic, którzy zgłaszają się do przychodni, powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

– Szczepienia przeciw grypie pozwalają uniknąć powikłań tej choroby – mówi dr n. med. Tadeusz Bujnowski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach. – Jest to szczególnie ważne właśnie dla seniorów, bo takie powikłania są dla tej grupy bardzo groźne – dodaje.

Akcja szczepień ochronnych przeciwko grypie skierowana do mieszkańców Skierniewic, jest współfinansowana z budżetu Miasta Skierniewice w 85%.

Akcję koordynuje Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Skierniewice, tel. 46 834 51 79.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE