O sercu dla uczniów skierniewickich szkół

0
214

Serce ludzkie to pompa wielkości pięści, która każdej minuty przepompowuje 5 litrów krwi gdy człowiek jest w stanie spoczynku, w czasie jego wysiłku serce pompuje nawet 25 litrów krwi na minutę. Ludzie nie wymyślili jak dotąd urządzenia, które byłoby tej samej wielkości i miało podobną wydajność. Jak o nie dbać?

Jak działa serce? Jak unikać chorób układu krążenia, w tym przede wszystkim wieńcowej, już w młodym wieku? I czy młodzież jest narażona na takie choroby?

O tym uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa mogli dowiedzieć się podczas wykładu, który poprowadził w tej szkole kardiolog z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, dr Maciej Pawłowski.

Wykład odbył się 27 października i był pierwszym z cyklu czterech podobnych wykładów prowadzonych w dwóch skierniewickich liceach: „Prusie” oraz „Ekonomiku”. Kolejne wykłady odbędą się 4 listopada (o godz. 10:55 i 11:50) w „Ekonomiku” i 17 listopada (o godz. 14:00) w „Prusie”.

Wykłady są realizowane przez Oddział Kardiologii WSZ Skierniewice w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Krążenia finansowanego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. W ramach tego programu wykonywane były również wśród mieszkańców bezpłatne badania serca.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o