Skierniewic: Uzdrowisko – wspólny cel Skierniewic i Makowa

0
333

Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski oraz Wójt Gminy Maków – Jerzy Stankiewicz podpisali kolejne porozumienie międzygminne w ramach wspólnego projektu, jakim jest stworzenie między Łodzią a Warszawą nizinnego uzdrowiska. Dokument określa główne zadania i obowiązki obydwu partnerów.

fot. UM Skierniewice

Obecnie miasto i gmina czekają na rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego Osiedle Zdrojowe i 3 sołectwa – Maków, Krężce i Dąbrowice otrzymają status tzw. „Obszaru Ochrony Uzdrowiskowej Skierniewice-Maków”. Szacuje się, że decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej do końca czerwca.

Podpisane właśnie porozumienie określa zadania, które w związku z nadaniem ww. statusu obie gminy muszą zrealizować. Dotyczy to m.in. powołania  stałej Komisji Uzdrowiskowej, w skład której wchodzić będzie 2 przedstawicieli Makowa oraz 5 reprezentantów Miasta Skierniewice. Zatwierdzony zostanie także (Rada Miasta Skierniewice zatwierdzi) wspólnie opracowany przez obie gminy statut obszaru ochrony uzdrowiskowej. Do celów promocyjnych opracowany zostanie także wspólny logotyp.

– Uzyskanie statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej to kolejny krok milowy, zbliżający Skierniewice i Maków do stworzenie uzdrowiska – mówi prezydent Leszek Trębski – Jest to historyczne przedsięwzięcie, które finalnie może stać się gwarantem dynamicznego rozwoju i setek nowych miejsc pracy.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o