fbpx

Strona główna Wiadomości Skierniewic w kłopotach. "Jest bardzo źle." Już brakuje 5 mln zł! A...

Skierniewic w kłopotach. „Jest bardzo źle.” Już brakuje 5 mln zł! A może być gorzej…

Załamanie gospodarcze dotyka każdy samorząd. Znaczne zmniejszenie wpływów z podatków dochodowych odciska swoje piętno na tegorocznych budżetach. Tak też dzieje się i w Skierniewicach, gdzie w ciągu marca i kwietnia wpływy zmniejszyły się o 5 milionów złotych. 

– Z niepokojem czekamy na 10 czerwca, kiedy to okaże się, o ile mniejsze będą wartości majowe – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Marzec w porównaniu z marcem 2019 r. to spadek o 1 mln zł. Z kolei w kwietniu to już 4 mln zł.

Przypomnijmy, już podczas sesji budżetowej, Skarbnik Miasta Liliana Majka mówiła, iż wzrost wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych będzie na poziomie jedynie 300 tys. zł. Wpływ na znaczący spadek ma “zerowa stawka PIT” dla osób do 26. roku życia oraz zmniejszenie o jeden punkt procentowy podatku dochodowego od osób fizycznych.

Co to oznacza dla Skierniewic w 2020 roku?

– Zamroziliśmy większość inwestycji planowanych na ten rok – mówi prezydent Jażdżyk i dodaje – Jedynie te projekty, na które mamy zewnętrzne dofinansowanie są kontynuowane. Chodzi tu o przebudowę ul. Rawskiej wraz z budową ronda oraz modernizację budynku Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Reymonta 33. 

Mniej pieniędzy w kasie miasto odciśnie również swe piętno na całkowitym funkcjonowaniu miasta. Z tych środków finansowana jest m.in. oświata, sport i kultura, jak również porządek w mieście. 

– Sytuacja jest bardzo poważna i liczę, że jak najprędzej rozpocznie się normalne funkcjonowanie i życia społecznego jak też i gospodarczego. Od tego zależy rozwój i przyszłość  Skierniewic – dodaje prezydent.

Skierniewic w kłopotach. „Jest bardzo źle.” Już brakuje 5 mln zł! A może być gorzej…

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
subito JHM

Ale gdyby trzeba było zapłacić 3x drożej za żłobek, albo kupić działkę pod aquapark to kasa się znajdzie by utrzymać układ

Precz z Jażdżykiem

A ile sobie od koryta obniżyłeś pensji i reszta tego dziadostwa na urzędach..

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE