Strona głównaWiadomościSkierniewiccy radni podnieśli swoje diety

Skierniewiccy radni podnieśli swoje diety [VIDEO]

- REKRAMA -

Skierniewiccy radni podnieśli sobie diety. Miesięcznie otrzymywać będą o około dwieście złotych więcej. Uchwała mówiąca o ustaleniu wysokości diet dla radnych przewiduje również potrącenie części diety za nieobecności na obradach sesji lub komisji rady miasta.

 

Pod obrady rady miasta powrócił temat diet radnych. Po rozpoczęciu w poprzedniej kadencji dyskusji na temat zmniejszania diet za nieobecności sprawa powróciła, w znacznie szerszym jednak i nowym kontekście bo radni postanowili podnieść wysokość diet. Przewodniczący rady miasta tłumaczy, że tematem diet radni nie zajmowali się już bardzo dawno.

– Ostatnia uchwała dotycząca diet radnych podejmowana była w 2000 roku, czyli praktycznie przez 19 lat diety nie były zmieniane – mówi przewodniczący Andrzej Melon.

Szeregowy radny do tej pory otrzymywał 858.92 złotych, po podwyżce dostanie 1073.65 zł. Dieta przewodniczącego komisji wynosiła 1073.65 złotych, po podwyżce będzie to 1288.38 złotych. Dieta wiceprzewodniczącego rady miasta wzrośnie z 1556.80 złotych do 1744.68 złotych. Dieta przewodniczącego rady miasta nie ulegnie zmianie.

Podjęta na ostatniej sesji uchwała zakłada też potrącanie diet za nieobecności. Dyskusja na ten temat zaczęła się już w poprzedniej kadencji. Wówczas jednak radni nie chcieli zajmować się tą sprawą argumentując, ze nowo wybrana rada powinna sama decydować o sobie. Teraz radni przyjęli stosowną uchwałę. Każda nieobecność skutkować będzie potrąceniem diety radnego.

– Nie wchodzimy w żadne usprawiedliwienia, druki L 4, delegacje służbowe, nie ma żadnych wyjątków – mówi Andrzej Melon. – Za nieobecność na komisjach rady miasta dieta będzie zmniejszana o 5 procent, absencja na sesji rady miasta wiązać się będzie z utratą 10 procent. To są niewielkie pieniądze tak naprawdę. Za nieobecność na komisji – 5 procent od około 250 złotych (uczestnictwo radnego w jednej komisji) to jest około 12-13 złotych, na sesji – 27 złotych – dodaje przewodniczący rady.

Za przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych, czterech wstrzymało się od głosu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE