Skierniewice: 14 medali dla Klubu Karate Kyokushin

0
385

Sześć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe medale zdobyli najmłodsi podopieczni Przemysława Matuszewskiego  podczas turnieju, który odbył się w minioną niedzielę w Sochaczewie. W zawodach wzięło udział ponad 100 młodych karateków w wieku od 5 do 13 lat z Łowicza, Sochaczewa, Tomaszowa Mazowieckiego, Rawy Mazowieckiej  i Skierniewic.

Ze skierniewiczan na najwyższym miejscu podium stanęli: Olaf Dziuda, Wiktor Hładuński, Mikołaj Maciesiak, Igor Ślawski, Dawid Szczepakowski, Hubert Kozłowski. Srebro dla Skierniewic zdobyli: Maciesiak Maciej, Piotr Chudzio, Aleksander Więcek oraz  siostry Justyna i Izabela Budaszewska. Brązowy medal wywalczyła Adrianna Lipień, Magdalena Hołub i Bartek Gruda.

– Zawody stały na wysokim poziomie. Dzieci, pomimo młodego wieku walczyły zaciekle i do końca. Tak dobry start i sześć złotych medali cieszy, ale dumny jestem przede wszystkim z postawy moich podopiecznych, którzy pokazali, że treningi nie idą na marne – powiedział Przemysław Matuszewski, trener skierniewickich karateków.

Skierniewicki Klub Karate Kyokushin zrzesza ponad 100 osób trenujących regularnie Karate Kyokushin, Kick Boxing i MMA. Organizatorem niedzielnych zawodów był Uczniowski Klub Karate Kyokushin Budokan z Sochaczewa.