Skierniewice: 180 dobroczynnych lalek w Gimnazjum Nr 3

0
243

W tym roku szkolnym Gimnazjum Nr 3 im. Ignacego Krasickiego w Skierniewicach  przystąpiło do dwóch projektów edukacyjnych. Pierwszy to „Wszystkie Kolory Świata”, drugi jest projektem edukacji humanitarnej „BiznesKlasa”.

fot. gim3-skierniewice.pl

W ramach nich uczniowie zdobywali wiedzę na temat sytuacji dzieci w najbiedniejszych krajach świata oraz tego, jak można im pomóc, prowadząc skuteczną pomoc humanitarną. Gimnazjaliści poznali los milionów dzieci, które cierpią z powodu niedożywienia, braku dostępu do czystej wody pitnej, czy nieuczęszczania do szkoły.

W konsekwencji 1 marca br. w szkole zorganizowali „Dzień Wszystkich Kolorów Świata”, połączony z „Galą Biznesu na Rzecz Dzieci”. Głównym celem akcji było pokazanie z jakimi problemami borykają się mieszkańcy najbiedniejszych krajów świata.

Podczas „Gali” zaprezentowano skuteczną pomoc humanitarną organizowaną przez UNICEF oraz 180 charytatywnych lalek, które uszyli uczniowie. Lalkami „zaopiekowali się” dorośli.

Tematyka „Gali” spotkała się z zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli parlamentu, lokalnych instytucji i mediów, którzy zaangażowali się w pomoc, przekazując darowiznę na ratowanie życia dzieci.

Dzięki udziałowi w akcji organizowanej przez UNICEF Gimnazjum Nr 3 uzyska kolejny certyfikat, tym razem „Certyfikat Zaangażowanej Społecznie Placówki”.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o