Strona głównaWiadomościSkierniewice: 20-latek ukradł dwa pojazdy jednej nocy. Został zatrzymany

Skierniewice: 20-latek ukradł dwa pojazdy jednej nocy. Został zatrzymany

- REKRAMA -

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 20-letniego sprawcę kradzieży samochodu i motoroweru. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pojazdy. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

- REKRAMA -

5 czerwca 2021 roku dyżurny skierniewickiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego marki Fiat Cinquecento z terenu gminy Bolimów. Samochód był niezamknięty, z kluczykami wewnątrz oraz torebką z dokumentami. Tego samego dnia została zgłoszona również kradzież motoroweru ze Skierniewic.

- Reklama -

Następnego dnia policjanci w trakcie służby patrolowej zauważyli skradziony samochód w którym było dwóch mężczyzn. Na widok funkcjonariuszy mężczyźni zaczęli uciekać. Policjanci podjęli pościg pieszy w trudnym terenie porośniętym wysoką roślinnością.

Zatrzymali jednego z mężczyzn, którym był 59-letni skierniewiczanin. Ustalili też personalia drugiego uciekiniera, który mieszkał wspólnie z zatrzymanym. Jeszcze tego samego dnia 20-letni skierniewiczanin trafił do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn, znaleziono hulajnogę elektryczną mogącą pochodzić  z kradzieży.

Policjanci ustalili, że 20-latek ukradł motorower z sąsiedniej ulicy i pojechał nim do kolegi na teren gminy Bolimów. Tam porzucił motorower i ukradł fiata, którym powrócił do Skierniewic. Motorower odnaleziono w lesie przy działce rekreacyjnej.

20-latek usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach zastosowała wobec podejrzanego dozór.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Przeczytaj także:

- REKRAMA -

Najchętniej czytane

KOMENTARZE