Skierniewice: 22-latek utopił się w stawie

0
253

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia 2013 roku w miejscowości Mszadla (koło Lipiec Reymontowskich) w powiecie skierniewickim. Jak wynikało ze zgłoszenia, które wpłynęło około godziny  21.35 do stawu przy miejscowym sklepie wskoczył młody mężczyzna, który topił się.

W czasie kiedy zbiornik przeszukiwali wyposażeni w odpowiedni sprzęt strażacy, policjanci ustalali przebieg zdarzenia starając się dotrzeć do świadków. Okazało się, że służby ratunkowe powiadomiła pracownica pobliskiego sklepu zaalarmowana przez młodego mężczyznę.

Po kilkunastu minutach ciało topielca zostało wyłowione z wody  bosakiem.  Już na brzegi działania resuscytacyjne podjęła załoga pogotowia. Niestety mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon. O zdarzeniu powiadomiony został prokurator. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniową – śledczą ze skierniewickiej komendy policji. Z relacji świadków ustalonych przez funkcjonariuszy 22-latek przyszedł pod sklep w stanie znacznego upojenia alkoholem. W pewnym momencie nagle zerwał się z ławki i wbiegł do stawu. Jeden ze znajomych próbował go wyciągnąć jednak z uwagi na muliste dno i brak umiejętności pływackich nie dał rady i wycofał się na brzeg alarmując ekspedientkę.

Materiał zebrany przez policjantów zostanie przekazany do prokuratury celem podjęcia dalszych decyzji.

- Reklama -

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o